UA / RU
Підтримати ZN.ua

Верховний суд повернув Семочка до Служби зовнішньої розвідки

Звільнення фігуранта «діалізної справи» могло бути домовним.

Звільнений перший заступник голови Служби зовнішньої розвідки Сергій Семочко поновився на посаді, повідомляє «РБК-Україна» із посиланням на пресслужбу Касаційного адміністративного суду Верховного суду України. Рішення набере законної сили протягом місяця.

Семочко подав позов наприкінці весни 2019 року, він просив суд скасувати указ п'ятого президента України Петра Порошенка про своє звільнення. Ексзаступник голови СЗР стверджував, що указ є незаконним, оскільки під час звільнення він був на лікарняному.

У червні 2020 року суд відмовився розглядати позов, пояснивши: Семочко подав його з пропуском 30-денного терміну. Позивач з таким рішенням не погодився і оскаржив його у Великій палаті Верховного суду. Верховний суд зобов'язав Касаційний адмінсуд розглянути позов Семочка, попри пропуск термінів.

13 січня 2021 року Колегія суддів Касаційного адмінсуду на чолі з Іриною Васильєвою винесла свій вердикт.

«Адміністративний позов Семочка Сергія Олексійовича до президента задоволено частково. Визнано протиправним і скасовано указ президента України від 12.04.2019 року № 143/2019 року «Про звільнення Семочка С. А. з посади першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки України»», - повідомили в суді.

У задоволенні інших позовних вимог Сергію Семочку відмовили.

Читайте також: Справа проти Семочко закрита, суд зобов'язав журналістів спростувати звинувачення

Раніше журналісти Bihus.Info вказували на те, що Семочко міг домовитися з Порошенком про незаконне звільнення з посади, після чого звернувся до суду.

Восени 2018 року перший заступник голови СЗР, який раніше працював у Службі безпеки України, став фігурантом справи про втручання СБУ в процес державних закупівель препаратів для перитонеального діалізу.

Дії СБУ призвели до припинення закупівель, пацієнти залишилися без необхідних медикаментів. Постачальники медпрепаратів для діалізу підрахували, що пауза в поставках стала причиною смерті 200 осіб.

Антикорупційні активісти вимагали від Порошенка звільнити токсичних чиновників, держслужбовців і міністрів, серед яких опинився і Семочко. Але п'ятий президент відкладав прийняття рішення. Скинути негативний баласт голова держави вирішив тільки перед другим туром виборів президента.