UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Верховний суд" Криму залишив під арештом двох фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір"

Мова йде про Різу Ізетова та Аліма Карімова – фігурантів другої симферопльскої справи.

Підконтрольний Кремлю "Верховний суд" анексованого Криму відхилив апеляції на арешт фігурантам другої сімферопольської "справи Хізб ут-Тахрір" Різи Ізетова та Аліма Карімова, повідомила у Facebook "Кримська солідарність". Кримчан утримуватимуть в СІЗО до 15 лютого 2020 року.

Засідання відбулося в закритому режимі. Різа Ізетов та Алім Карімов брали участь у слуханні за допомогою відеозв'язку.

"Суд не задовольнив скаргу адвокатів А. Пепи і Є. Єгорочкіна, і залишив рішення суду першої інстанції в силі. Різа Ізетов і Алім Карімов залишаться під вартою до 15 лютого 2020 року", - повідомили у громадському об'єднанні.

Читайте також: У Криму "суд" розгляне позов проти СІЗО Сімферополя в рамках "справи Хізб ут-Тахрір"

Різа Ізетов і Алім Карімов двоє з кримських татар, яких затримали під час масових обшуків і арештів в окупованому Сімферополі 27 березня. Росія звинувачує їх у "тероризмі" та "екстремізмі" за активну проукраїнську і громадянську позицію.

Обвинуваченими у цій справі проходять 25 активістів, майже усі вони (23 людини) вивезені до російських СІЗО й утримуються у Ростові-на-Дону, Таганрозі та Шахтах. Раім Айвазов утримується в ізоляторі Сімферополя, місцезнаходження Едема Яячікова невідоме – після обшуків й затримань він зник безвісти.

Від початку анексії українського Криму в 2014 році Росія проводить послідовну політику тиску на кримських татар за їхню проукраїнську позицію. Російські силовики регулярно приходять з обшуками до їхніх будинків, кримських татар заарештовують і судять за сфабрикованими обвинуваченнями в нібито "тероризмі" і "екстремізмі".

Генеральна Асамблея ООН у своїх резолюціях неодноразово засуджувала незаконні дії країни-окупанта і закликала її дотримуватися прав людини. 22 грудня 2018 року Генеральна Асамблея ООН прийняла нову резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь, Україна".

Вона стала третьою ініційованої Україною і прийнятою Генасамблеєю ООН за останні два роки. При цьому Росія не виконала жодної вимоги попередніх резолюцій, ситуація лише погіршилася. У зв'язку з чим у новій резолюції вперше окремо міститься заклик до Генерального секретаря ООН підготувати спеціальну доповідь про її виконання до наступної сесії ГА ООН.