15 березня у християн східного обряду починається Великий піст, один із найсуворіших і тривалих в році. Він триває 48 днів, до свята Великодня, який цього року відзначатимуть 2 травня.
Головне значення посту - покаяння, очищення, єднання з Богом. Він присвячений земним стражданням Христа. В цей час віруючі відмовляються від вживання їжі тваринного походження, намагаються частіше ходити в храм. За традицією, від їжі повністю утримуються в перший день посту.
По понеділках, середах і п'ятницях практикується сухіїдіння - дозволяються тільки сирі овочі. У вівторок і четвер віруючим дозволяється вживати гарячу їжу без масла. А по суботах і неділях - з рослинною олією.
Значення кожного тижня Великого посту
Другий тиждень поста починається 22 березня і закінчується 28 березня: священнослужителі радять протягом тижня обмежити порожні розмови і більше часу присвячувати тиші, цей час дається православним християнам для очищення думок, намірів і набуття душевного спокою.
Третій тиждень поста називається Хрестопоклонним: в неділю парафіянам буде винесено хрест, надихаючий їх на продовження поста в ім'я Господа. Поклоніння Хресту змушує згадати про жертву, яку приніс Бог в ім'я всіх людей.
Четвертий тиждень спрямований на зміцнення віри. Протягом тижня проводяться два великих читання молитовних правил: в середу читається канон Андрія Критського, а в п'ятницю - похвала Пресвятій Діві Марії.
П'ятий тиждень називається седмицею пальмових гілок: протягом цього тижня читається молитовне правило Марії Єгипетської, а в суботу на церковній службі згадується диво порятунку Лазаря Ісусом.
Шостий тиждень Великого посту названий Квітконосним: у цей час згадується і прославляється вхід Господній в Єрусалим, а неділя називається Вербною, оскільки зазвичай саме до кінця шостого тижня посту зацвітає символ чистоти - верба.
Сьомий тиждень називається Страсним тижнем і має особливе значення для всіх віруючих: в цей час згадуються страждання Ісуса Христа перед стратою і диво Воскресіння. Пост завершується в ніч на Світле Воскресіння.