UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вбивство Шеремета: у справі фігурує номер телефону активіста Стерненка

Адвокат підозрює, що доступ до телефону одеського активіста міг допомогти слідству «вирішувати особисті завдання».

Серед номерів телефонів, до яких слідчі отримали доступ в рамках розслідування загибелі журналіста Павла Шеремета, опинився і номер активіста Сергія Стерненка. Про це повідомляє «Бабель».

Поліція отримала доступ до великого списку мобільних телефонів Vodafone, їхнього інтернет-трафіку, дат, часу і тривалості дзвінків у лютому 2019 року. Це дало можливість прослуховувати усіх підозрюваних по цій справі.

Виявилося, що серед усіх номерів був і той, що належить колишньому очільнику «Правого сектора» в Одеській області Сергію Стерненку. Захист чоловіка, якого зараз підозрюють у вбивстві внаслідок самозахисту, не знав раніше про те, що номер його підзахисного фігурує ще в одній резонансній справі.

Адвокат Віталій Коломієць, за даними видання, припускає, що доступ до телефону Стерненка міг допомогти слідству «вирішувати особисті завдання» і збирати інформацію проти опонентів влади. Також він нагадав, що обидві справи — Стерненка і Шеремета — вели одні й ті ж слідчі.

Читайте також: Новий заступник Єрмака вимагав довічне для Стерненка – «Слідство.Інфо»

Увечері 24 травня 2018 року на одеського активіста Сергія Стерненка напали неподалік від його будинку двоє зловмисників. Під час зіткнення активіст отримав ножове поранення руки, а один з нападників – смертельне поранення в область живота. 

Це був уже третій збройний напад на Стерненка. Під час першого він отримав різані рани, під час другого – вогнепальне поранення.

Печерський райсуд Києва скасував підозру загиблому Івану Кузнєцову. А інший суд не дав дозволу на затримання другого нападника – Олександра Ісайкула, який втік з України.

З приходом в Офіс генерального прокурора Ірини Венедіктової розслідування у справі активіста активізувалось, втім, винним у нападі слідство робить саме Стерненка. Так, Венедіктова заявляла, що підозра «буде у будь-якому разі», а ексгенпрокурор Руслан Рябошапка заявляв, що його просили «вплинути» на розслідування справи.

У червні йому з другої спроби вручили підозру в умисному вбивстві. 15 червня Шевченківський суд обрав активісту запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Справа Стерненка – один з найважливіших маркерів для влади Зеленського. Тому що неможливо служити народові і не чути його. Неможливо другий рік, сховавшись за спину "тимчасового" глави МВС Авакова, заплющувати очі від правди. І для того щоб зрозуміти, в чому урок подій під Шевченківським судом Києва, потрібно правильно поставити розділовий знак. Владі, суспільству і самому Сергію Стерненку. Про це в статті «Обережно Сергій Стерненко!» для читачів ZN.UA пише оглядач Інна Ведернікова.