UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вбивство Шеремета: у Авакова кажуть, що на мотив міг вплинути «контакт в Росії»

Справа  щодо ймовырних виконавців вбивства Шеремета завершена, а проти замовників - триває

На мотив вбивства журналіста Павла Шеремета міг вплинути його контакт в Росії, адже, за даними слідства, за місяць до трагедії він виїжджав на територію Росії.

Про це розповів директор департаменту комунікацій Міністерства внутрішніх справ України Артем Шевченко, передає «РБК-Україна».

"Це злочин вчинено проти громадянина РФ, іноземця. Який неодноразово бував на території країни-агресора і безпосередньо за місяць до своєї загибелі мав там контакт. Це, на наш погляд, також могло істотно вплинути на мотив цього вбивства", - заявив Шевченко.

За його словами, справа щодо передбачуваних виконавців вбивства Шеремета завершена, а проти замовників - триває.

Він також зазначив, що слідство продовжує пошук осіб, які підбурювали виконавців "свідомо чи несвідомо" вчинити вбивство Шеремета. Шевченко також наголосив, що поліція не перешкоджає стороні захисту підозрюваних знайомитися з матеріалами справи і надає їм всі фото - і відеоматеріали.

Читайте також: Справа Шеремета: Хтось "загубив" підозру Антоненку і ще понад 200 сторінок - адвокат

12 грудня 2019 року керівництво поліції повідомило, що у вбивстві Шеремета підозрюють дитячого кардіохірурга і волонтерку Юлію Кузьменко, рок-музиканта і бійця ССО Андрія Антоненка і військового медика Яну Дугарь. За версією слідства, мотивом вбивства була "дестабілізація суспільно-політичної ситуації". Вірогідних замовників у поліції назвати не змогли.

13 грудня Печерський суд відправив Дугарь цілодобовий під домашній арешт, а Кузьменко взяв під варту на 60 діб без права внесення застави. Запобіжний захід підозрюваним обирав суддя Сергій Вовк, який у 2012 році відправив за грати Юрія Луценка. ЄСПЛ визнав той вирок політично вмотивованим.

Апеляційний суд Києва залишив запобіжні заходу без змін, проігнорувавши десятки бажаючих взяти Кузьменко й Антоненка на поруки, а також на інформацію про алібі підозрюваних і аргументи захисту щодо хибності наданих слідством доказів.

Згодом підозрюваним кілька разів продовжували запобіжні заходи.

2 липня в поліції заявили, що справа Шеремета готова до скерування до суду для розгляду по суті.

Колеги Шеремета з "Української правди" також засумнівалися в озвученій поліцією версії щодо мотивів вбивства.

Журналіст Павло Шеремет трагічно загинув 20 липня 2016 року в результаті підриву автомобіля. Вибух стався о 7:45 ранку, коли журналіст виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка в Києві.