UA / RU
Підтримати ZN.ua

Важливо знати: як отримати паспорт громадянина України під час війни

Це можна зробити навіть якщо його оформили на території, де йдуть бойові дії.  

Через війну, яку розпочала Росія проти України, в країні оголошено воєнний стан під час якого діють інші правові норми. Наприклад, в цей час українці повинні завжди мати при собі паспорт.

Читайте також: Отримання документів: у яких країнах доступний український паспортний сервіс

В Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій пояснили, як оформити паспорт громадянина України під час війни.

Під час дії правового режиму воєнного стану особливої важливості набувають питання оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство  України, зокрема, для тих, хто перемістився з тимчасово окупованої території України.

Для їх оформлення треба звернутися:

Що робити, якщо термін дії паспорту закінчився

ID – картка, термін дії якої закінчився за 30 днів до 24.02.2022 або вже після початку повномасштабної агресії, та паспорт громадянина України у формі книжечки, до якої не вклеєно світлину особи у разі досягнення нею 25- чи 45-річного віку, на час дії воєнного стану вважаються дійсними, тобто посвідчують особу та підтверджують громадянство України. Ці документи підлягають обміну вже після завершення воєнного стану.

Як отримати паспорт, який був оформлений на території ведення бойових дій

Якщо документи для оформлення ID – картки подавалися до територіального підрозділу ДМС, який у зв'язку з проведенням активних бойових дій не працює, завершити оформлення паспорту або отримати вже виготовлений паспорт можна в іншому підрозділі ДМС.

Для отримання паспорта необхідно звернутися  до підрозділу ДМС, в якому планується отримати цей документ, із письмовою заявою, в якій треба зазначити:

Як оформити паспорт громадянам з тимчасово окупованих територій

Повнолітні громадяни України, які проживали на тимчасово окупованій території і не оформлювали паспорт громадянина України, можуть зробити це на підконтрольній уряди України території. Для цього необхідно звернутися до будь-якого підрозділу ДМС.

Серед інших документів, для оформлення паспорту ці особи  подають наявні документи з фотозображенням, а за їх відсутності – письмову заяву з інформацією про місце проживання, навчання, роботи, тощо відомості про свідків, яких можна залучити до проведення процедури встановлення особи.

У випадку, якщо виданої інформації недостатньо для оформлення паспорту, підрозділ ДМС проводить процедуру встановлення особи з опитуванням членів сім’ї або близьких осіб заявника, яка може здійснюватися у режимі відеоконференції за допомогою програм Skype та WebEх.

В Україні деякі громадяни з різних причин спізнюються з отриманням готового закордонного паспорта та ID-картка. Нагадаємо, як довго можуть зберігатися документи та де їх можна забрати.