UA / RU
Підтримати ZN.ua

Важливо знати: чи може дитина не відвідувати школу після безсонної тривожної ночі

Батьки мають уважно стежити за моральним та фізичним станом дитини.

Через війну, яку розпочала РФ, в Україні тривають бойові дії, а ракетні удари ворога пошкоджують будинки мирних мешканців та об'єкти критичної інфраструктури. Часто ракетні атаки російські терористи здійснюють вночі.

Після безсонних ночей наші громадяни змушені йти на роботу, а діти – до школи. Директор департаменту освіти і науки Одеської ОДА Олександр Лончак на власній Facebook-сторінці розповів, чи можуть батьки не вести до школи дитину після тривожної безсонної ночі.

Читайте також: Психологічна допомога: як відновитися після страшних новин

Він зазначив, що тільки батьки знають, у якому стані перебуває їхня дитина, та розуміють умови, в яких вона спить чи втратила сон.

«І тільки вам вирішувати, як діяти в такій ситуації. Ми, освітяни, підтримаємо будь-яке рішення: зрозуміємо, якщо залишите вдома чи пропустите перший урок, так само радо з усмішкою колеги зустрінуть в затишних класах кожного, хто прийде до школи, бо освіта – наша суперзброя», – наголосив Лончак.

За його словами, вчителі, особливо Одеси, Одеського району, півдня Одещини також емоційно й фізично втомлені. При цьому Лончак подякував їм за те, що знаходять сили продовжувати працювати невтомно і натхненно.

«Єдине, що попрошу, не ставити контрольні першим уроком після таких безсонних жахливих ночей. Краще провести тренінг з ментального здоров'я. Ще раз звертаюся до батьків: безпека, турбота, здоров'я, емоційний стан, любов і захист – головні пріоритети», – резюмував посадовець.

Раніше дитячий сімейний психолог Світлана Ройз розповіла, як покращити своє самопочуття та допомогти дітям після тривожних ночей з вибухами та сиренами.