UA / RU
Підтримати ZN.ua

Важливі правила: як діяти під час ракетного обстрілу

Необхідно дотримуватися чітких правил.

Через війну, яку розпочала РФ, в Україні тривають бойові дії. Ракетні удари ворога пошкоджують житлові будинки та об'єкти критичної інфраструктури. 7 лютого РФ здійснила чергову масовану ракетну атаку. Українські військові знищили вранці 44 із 64 повітряних цілей військ РФ. Під час ракетного обстрілу важливо дотримуватися певних правил, щоб зберегти власне життя.

Де можна перечекати ракетний удар

Під час загрози ракетного обстрілу необхідно піти до укриття. Найкраще ховатися у:

Читайте також: Повітряна тривога під час навчання: як підготувати школяра

У випадку, якщо поруч відсутнє укриття, то можна спробувати знайти вдома відносно безпечне місце. Для цього треба дотримуватися правила двох стін – між вами та вулицею з усіх боків має бути щонайменше дві стіни. Також можна сісти в кутку кімнати нижче рівня вікна. Навпроти має бути стіна.

Небезпечними місцями для того, щоб сховатися є ванна кімната та кухня, оскільки там є багато крихких та гострих предметів.

Також можна сховатися у під'їзді будинку. Якщо ви в багатоповерхівці, то треба спуститися щонайменше на два поверхи нижче даху. У триповерховому будинку найбільш безпечним вважається другий поверх.

Слід пам'ятати, що під час обстрілу забороняється знімати та публікувати фото та відео роботи ППО.

Що робити під час ракетного обстрілу на вулиці

Необхідно зробити наступне:

Необхідно бути якомога ближче до землі – це збільшує ймовірність залишитися живим.

Читайте також: Радіаційна аварія: що робити, якщо в цей час ви на вулиці

Ракетний удар: що робити, якщо він застав у машині

У випадку, якщо при ракетному обстрілі ви перебуваєте в авто чи громадському транспорті, необхідно якомога швидше вийти та йти до найближчої будівлі або укриття.

Якщо до будівель далеко, то відійдіть від машини якомога далі, лягайте на землю і закрийте голову. Не можна ховатися під машиною – це дуже небезпечно.

Обстріл може бути дуже щільний, тому в такій ситуації не має можливості вийти з машини. В цьому випадку треба пригнутися у салоні якомога нижче і закрити голову руками.

Чи можна підготуватися до ракетного обстрілу

Важливо завчасно дізнатися, де знаходиться найближче укриття (вдома, на роботі). Також слід прибрати всі предмети, які можуть заважати на шляху до нього.

В укритті слід залишити двері відкритими, щоб інші люди також могли там сховатися.

Також треба тримати на поготові тривожну валізку. У неї можна покласти пляшку води, печиво, енергетичні батончики, документи, аптечку. Тривожна валізка має знаходитися у доступному місці, щоб можна було її швидко взяти.

Нагадаємо, що у Києві уламки збитої ракети влучили в житловий будинок та спричинили сильну пожежу та руйнування. Відомо, що внаслідок російського терору загинули чотири людини та понад 30 жителів дістали травми.