UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ватажки бойовиків відреагували на "формулу Штайнмаєра" образами і погрозами

Лідери квазіреспублік заявили, що контроль над ділянкою кордону з РФ у Донбасі Україна не отримає.

Ватажки підконтрольних Росії терористичних угруповань "Л-ДНР" Денис Пушилін і Леонід Пасічник відреагували на підписання в Мінську "формули Штайнмаєра", що регулює проведення виборів на окупованій території Донбасу та подальший набрання чинності законом про особливий статус регіону.

За версією колаборантів, підписання формули означає, що "народ Донбасу сам визначатиме власну долю". З цією метою вони мають намір продовжувати переговори в Мінську "щоб у підсумку прийти до повного самоврядування та самовизначення".

"Ми самі вирішуватимемо, якою мовою розмовляти, якою буде наша економіка, як формуватиметься наша судова система, як захищатиме наших громадян наша народна міліція і як ми інтегруватимемося з Росією. Це наша справа, наша мета", - заявили маріонеткові "голови республік".

У заяві, оприлюдненій сепаратистським агентством "ДАН", ватажки квазіреспублік також закликали президента України Володимира Зеленського "не диктувати Донбасу свої умови".

"Коли він (Зеленський) каже, що вибори на Донбасі відбудуться тільки після того, як Україна отримає контроль над кордоном, він не розуміє, що не йому вирішувати, коли у нас відбудуться вибори, а нам. Ніякого контролю над кордоном київська влада не отримає", - заявили Пушилін і Пасічник.

Зараз понад 400 км кордону в Донецькій і Луганській областях окуповані російсько-терористичними військами. Повернення контролю України над цією ділянкою кордону є запорукою виведення з Донбасу російських військ і відкриває шлях до проведення виборів за законами України (що зазначено у формулі).

У чинному законі про особливий статус Донбасу терористам "багато чого не подобається". "Нам багато чого не подобається в нинішній редакції цього закону, в який Порошенко понаставляв неприйнятних застережень. І ці застереження і вставки потрібно із закону вилучити. Але в ньому також містяться і найважливіші положення, які змінювати в жодному разі не можна", - прокоментували вони плани Зеленського щодо прийняття нового закону.

Колаборанти також закликали президента України "вести прямий діалог із ДНР і ЛНР, якщо він хоче домогтися мирного співіснування" з бандформуваннями.

Увечері 1 жовтня президент Володимир Зеленський повідомив, що в Тристороння контактна група погодила "формулу Штайнмаєра" і розведення сил і засобів в районі Петрівського і Золотого. Мешканцям "сірої зони" Зеленський особисто гарантував безпеку. Він також анонсував розробку нового законопроєкту про "особливий статус" Донбасу з урахуванням "формули Штайнмаєра". Заяви Зеленського спровокували масові протести в Києві й інших українських містах.

Ще 12 вересня президент Володимир Зеленський висловив готовність обговорювати "формулу Штайнмаєра" на майбутньому саміті "нормадской четвірки". Реалізації "формули" вимагає РФ – у Кремлі заявили, що наполягатимуть на "письмових гарантіях" напередодні та під час саміту. Проте 18 вересня українська делегація в ТКГ відмовилася підписувати запропонований росіянами варіант "формули Штайнмаєра".

Другий президент Леонід Кучма, який очолює українську делегацію в ТКГ, висловив упевненість у тому, що "формулу Штайнмаєра" на зустрічі у Нормандії затверджено не буде, і Зеленський не погодиться на "особливий статус" і вибори на окупованій території до виведення російських військ.

Тим часом міністр закордонних справ Вадим Пристайко дав згоду на "формулу Штайнмаєра" на зустрічі політичних радників лідерів "нормандської четвірки" 2 вересня. Пристайко також запропонував провести місцеві вибори на всій території України, включно із окупованим Донбасом.

Згодом Зеленський заявив про неможливість проведення виборів в ОРДЛО без виведення звідти російських військ. Докладніше читайте в статті Тетяни Силіної "Формула вибору" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".