UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вакцина Covishield дійсна до червня 2021 року. Використати усі 500 тисяч доз Україна не встигає

При нинішніх темпах вакцинації Україна встигне використати лише половину препаратів.

Відповідно до документів про поставку в Україну індійської вакцини, які є в розпорядженні ZN.UA, термін  її придатності закінчується 23 червня 2021 року.

Враховуючи, що Україна отримала 500 тисяч доз вакцини, швидкість вакцинації має зрости принаймні вдвічі, щоб уся партія була використана вчасно. Наразі середній темп вакцинації в Україні складає близько 2400 щеплень на добу, отже до 23 червня, при збереженні існуючих темпів,  Україна встигне використати лише половину завезених вакцин.

Читайте також: В Україні процес вакцинації від коронавірусу йде не за планом – Степанов

В StateWatch повідомляли про те, що українське МОЗ звернувся до Crown Agents з приводу можливості надання даних про дату виробництва і термін придатності препарату Covishield. При цьому в міністерстві відзначили, що відповідно до вимог виробників, були підписані договори про нерозголошення і конфіденційнысть, ініційовані відповідними компаніями. Тому не можна розголошувати результат переговорів.

24 лютого в Україні почалася вакцинація від коронавірусу препаратом Covishield (торгова назва вакцини AstraZeneca, яку виробляють в Індії). Планувалося, що до кінця першого тижня Україна вийде на 10 тисяч щеплень на добу, проте вдалося вийти на показник в три тисячі щеплених.

У своїй статті для ZN.UA Алла Котляр писала про те, що Україна мала отримати вакцину раніше, ніж це сталося. За даними джерела в Міністерстві охорони здоров'я, два контракти на вакцину загальним обсягом в 12 млн доз (2 млн - по 5,5 дол., Очевидно, CoviShield і 10 млн доз - по 9 дол., можливо, Novavax) були підписані ще в грудні минулого року, коли в Індії побував заступник міністра охорони здоров'я Ігор Іващенко. За умовами першого контракту, Україна повинна була внести передоплату. Але не внесла. Поставка зривалася. Господар заводу взагалі не хотів відвантажувати вакцину Ураїні. До вмовлянь довелося підключиться послу Індії в Україні та індійському земляцтву. Детальніше читайте в статті Алли Котляр «Золота гора» від Мінздоров’я».