UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вадим Колесніченко отримав антипремію "Дискримінація у законі" за "вузьколобість та обмеженість"

Переможці антипремії отримають від Коаліції з протидії дискримінації просвітницьку літературу й шори, що символізують "вузьколобість і обмеженість" лауреатів.

Народний депутат Вадим Колесніченко (Партія регіонів), мер Ялти Сергій Ілаш, Настоятель Києво-Печерської лаври владика Павло, а також президент Національної академії медичних наук Андрій Сердюк удостоєні антипремії "Дискримінація року - 2013".

Правозахисники з нагоди Міжнародного дня толерантності оголосили лауреатів антипремії у трьох номінаціях: "Язик мій - ворог мій" за найбільш дискримінаційне висловлювання, "Реально Г" ("ганебний вчинок") за дискримінаційний вчинок, "Дискримінація "в законі" за найбільш небезпечну і дискримінаційну законодавчу ініціативу.

Переможці антипремії отримають від Коаліції з протидії дискримінації, яка заснувала її, дипломи, просвітницьку літературу й шори, що символізують "вузьколобість і обмеженість" лауреатів.

У номінації на отримання антипремії претендували народний депутат (ВО "Свобода") Ірина Фаріон за образливе висловлювання з приводу проведення гей-параду в Києві, мер Ялти Сергій Ілаш, який порівняв ромів, що займаються ворожінням на набережній та центральних вулицях міста, "тваринками", і голова Верховної Ради Володимир Рибак за репліку до депутатів-чоловіків "ідіть, вдома будете своїй дружині по голові стукати".

Переможцем у цій номінації правозахисники визнали мера Ялти.

У номінації "Реально Г" антипремії удостоєні настоятель Києво-Печерської лаври владика Павло та президент Нацакадемії медичних наук Андрій Сердюк за упереджене ставлення до ВІЛ-інфікованих і виселення клініки Інституту епідеміології та інфекційних захворювань ім.Громашевського.

Окрім того, на цю премію було номіновано російського активіста Максима Марцинкевича за створення радикальних рухів, які переслідують ЛГБТ-співтовариство, Службу безпеки України, що не реагує на такі дії, а також Київську міську державну адміністрацію та Окружний адмінсуд Києва, що заборонили проведення 25 травня 2013 року Маршу рівності в центральній частині міста.

У номінації "Дискримінація "в законі" представлені народний депутат-регіонал Вадим Колесніченко, за проект закону "про заборону спрямованої на дітей пропаганди одностатевих сексуальних стосунків", народний депутат (Партія регіонів) Юрій Мірошниченко з законопроектом про введення духовно-моральних цінностей, який створює додаткові можливості для взаємодії школи і церкви. Таким законопроектом, на думку правозахисників, ставиться під сумнів конституційний принцип існування України як світської держави.

Серед претендентів на премію у цій номінації також народні депутати України (фракція "Свобода") Олександр Сич, Руслан Зелик, Руслан Марцинков за проект закону про заборону штучного переривання вагітності.

Найбільш дискримінаційною законодавчою ініціативою правозахисники визнали законопроект Колесніченка, якому, як і іншим лауреатам антипремії, передадуть шори.

"Вважається, що в Україні немає проблем з дискримінацією...насправді, якщо ми проаналізуємо, подивимося і послухаємо те, що робиться у нас всередині країни, то тут більш ніж достатньо прикладів, які переконливо показують палітру дискримінації, яка існує", - сказала голова Центру інформації про права людини Тетяна Печончик. !zn

Читайте також:

Кандидат у мери Ялти від ПР назвав циган і безпритульних "тваринками"

Навіть Чечетов відмовився підтримати Колесніченка щодо питання євроінтеграції

Регіонал Колесніченко запропонував Раді законопроект про відмову України від курсу євроінтеграції

Настоятель Лаври Павло не проти пересісти з "Мерседеса" на "папамобіль"