UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні зростає захворюваність на туберкульоз серед дітей

В Україні серед хворих на туберкульоз 58% - це ті, хто живе за межею бідності. Кількість хворих на туберкульоз дітей в нашій країні зросла до 1,5%.

Про причини збільшення кількості хворих на туберкульоз в Україні доводиться говорити і у Всесвітній день боротьби з туберкульозом, 24 березня. Директор Інституту фтизіатрії і пульмонології ім. Ф. Р. Яновського НАМН України академік Юрій Фещенко не виключає, що причиною зростання захворюваності серед дітей в Україні могла стати й війна.

Статистика свідчить, що серед хворих на туберкульоз 58% - це ті, хто живе за межею бідності, про це Юрій Фещенко повідомив в інтерв'ю газеті "Дзеркало тижня. Україна".

Дані офіційної статистики за 2014-2015 рр. показують, що рівень захворюваності на туберкульоз в Україні трохи знизився. "Тенденція, що намітилася 7 років тому, залишається. Знижується рівень захворюваності, і, що найголовніше, смертності від цієї недуги", - говорить Фещенко.

Проте ці дані відрізняються від тих, які представляють приїжджають в Україну для вивчення цієї проблеми іноземні фахівці. Вони стверджують, що у нас показник захворюваності на 100 випадків на 100 тис. населення. Однак, як підкреслює Фещенко, об'єктивних досліджень ніхто не проводив ні на національному, ні на регіональному рівнях.

За критеріями ВООЗ, про епідемію йдеться, якщо загальна кількість хворих на ТБ становить 1% і більше від загальної кількості населення держави. Кількість хворих, які перебувають на обліку в протитуберкульозних та інших медичних установах, становить майже 365 тисяч.

Фещенко констатує збільшення захворюваності на туберкульоз серед дітей. "Рівень захворюваності не набагато, але зріс: з десятої частки відсотка до 1,5%. Насамперед, це свідчить про епідемічний неблагополуччя з ТБ серед дорослого населення, яке позначається й на дітях", - говорить він.

Фещенко пояснює, що діти першими стають жертвами негараздів, що відбуваються в житті сім'ї, а за великим рахунком - і країни. Він не виключає, що 1,5 млн внутрішніх переселенців – це фактор, який може призвести до загострення ситуації із захворюваністю на туберкульоз.

"Цього не можна виключати. Війна, втрата рідних, зруйновані будинки - у всі часи це викликало у людей стрес. І в XXI столітті теж. Сотні тисяч людей опинилися в складних умовах, вони не завжди мають можливість своєчасно пройти обстеження, проконсультуватися, пройти курс лікування", - говорить він.

Згідно з інформацією ВООЗ, більше чотирьох тисяч людей у світі щодня вмирають від туберкульозу.

Повне інтерв'ю Ольги Скрипник з академіком Юрієм Фещенком "Чи подолано в Україні епідемію туберкульозу? Це питання дискусійне" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".