UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні розшукують понад 8 тисяч злісних неплатників аліментів

Кількість людей, яких розшукують за несплату аліментів зросла, проте зросла і швидкість погашення боргів.

За кілька тижнів дії закону про посилення відповідальності за несплату аліментів кількість оголошених у розшук людей зросло з 6 до 8 тисяч осіб, у вівторок, 27 лютого, заявив міністр юстиції Павло Петренко в ефірі 112.

"Крім того, що забираються автомобілі і ми маємо публічний реєстр злісних неплатників аліментів, де понад 170 тис. таких осіб, майже 60 тисяч осіб були позбавлені права на водіння автомобілем, більше ніж 60 тисячам осіб заборонений виїзд за кордон. Цифра у 6 тисяч, які оголошені в розшук, вже збільшилася майже до 8 тисяч. І фактично щодня ми бачимо динаміку щодо погашення заборгованості", - заявив Петренко.

За трохи більше, ніж два тижні дії закону, кількість людей, яких розшукують за несплату аліментів зростає, проте борги почали погашатися інтенсивніше. За словами міністра, тільки за перші дні на рахунки дітей по сплаті аліментів надійшло 50 млн грн.

Петренко також повідомив, що вже є перші протоколи про направлення на громадські роботи батьків, які мають неофіційні доходи і відмовляються платити аліменти.

"Можу сьогодні ексклюзивно проінформувати, що вже перші протоколи про направлення таких горе-батьків на громадські роботи, тобто підмітати вулиці, фарбувати вдома, вже складені по Україні. У Вінницькій обл. вже перші два протоколи були складені на таких батьків, які підуть працювати", - заявив Петренко.

Раніше в Україні вступив в силу закон про посилення відповідальності за несплату аліментів. Відповідний документ був опублікований в офіційній газеті Верховної Ради "Голос України". Згідно із законом, боржником вважається один з батьків, який не платив аліменти протягом трьох місяців, внаслідок чого його дані вносяться до реєстру після звернення іншого батька. Якщо заборгованість по виплаті аліментів перевищить суму за шість місяців, боржника обмежуватимуть у праві виїзду за кордон, управління автомобілем, користування мисливською і пневматичною зброєю. Також неплатники аліментів тимчасово втрачають право згоди щодо виїзду дитини за кордон на навчання або лікування. Заборони будуть діяти до погашення заборгованості.

У грудні 2017 року Верховна Рада прийняла закон щодо посилення захисту прав дітей за допомогою нового порядку примусового стягнення заборгованості по сплаті аліментів.

У лютому запрацював публічний реєстр неплатників аліментів, чий борг перевищує три місяці.

Детальніше про новий закон про аліменти читайте в статті Юлії Дузь "Боротьба зі злісними неплатниками аліментів: захист прав дитини або неприкритий піар?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".