UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні розпочинається виробництво нового покоління "Градів"

РСЗВ "Верба" збиратиметься на Шепетівському ремонтному заводі.

Шепетівський ремонтний завод, що входить до складу державного концерну "Укроборонпром", випускатиме українську реактивну систему залпового вогню (РСЗВ) "Верба", повідомляє "Цензор. НЕТ" із посиланням на директора ШРЗ Олега Туринського.

За словами Туринського, випробування РСЗВ закінчилися, "Верба" прийнята на озброєння, її виробництво розпочнеться цьогоріч. Точна кількість пускових установок не повідомляється, однак, за даними директора ШРЗ, ними може бути озброєно артилерійський дивізіон.

"Із 11 по 16 лютого бригада працівників нашого заводу працювала на Харківському конструкторському бюро ім. Морозова, яке є розробником "Верби". Ми вивчали документацію та всі особливості цієї системи", - розповів журналістам Туринський.

На сьогодні завод налагоджує кооперацію з ХКБМ і ще одним учасником проекту - львівським державним заводом "Лорта" - найбільшим виробником радіоелектронної апаратури.

Зазначимо, Шепетівський ремонтний завод спеціалізується на ремонті ракетно-артилерійського озброєння для потреб української армії, але віднедавна зайнявся і модернізацією військової техніки.

РСЗВ «Верба» є новим поколінням «Градів». Модернізована система розміщується на шасі КрАЗ і оснащена кабіною на п'ять місць. Маса - майже 20 тонн, максимальна швидкість - до 85 км/год. Управління вогнем, прицілювання та заряджання автоматизовані, здійснюються з кабіни, швидкість перезаряджання - десять хвилин. Систему забезпечено сучасним навігаційним обладнанням, а поліпшена стабілізація платформи дозволяє підвищити точність ведення вогню.

Зазначимо, минулого року Збройні сили України отримали у своє розпорядження 200 пускових установок протитанкових ракетних комплексів "Стугна" українського виробництва та понад три тисячі ракет до них.

"Відгуки непогані, зокрема від керівництва Генштабу та Сухопутних військ... Можу зазначити, що відгуки військових, яким доводилося використовувати цю техніку – позитивні", - наголошував директор київського КБ "Луч" Олег Коростельов.

Докладніше про найважливіші кроки з реформування оборонної промисловості України читайте у статті Дмитра Менделєєва "ОПК-2019: 5 життєво важливих змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".