UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні проведуть серію навчальних семінарів щодо НАТО

На семінарах для регіональних ЗМІ журналістів навчать подавати інформацію про співпрацю України з Альянсом.

Держкомтелерадіо та Укртелерадіопресінститут проведуть серію навчальних семінарів для представників центральних, регіональних і місцевих ЗМІ щодо співробітництва України з НАТО та державної політики у сфері євроатлантичної інтеграції України.

Перші семінари "Організація та методи інформування громадськості щодо євроатлантичної інтеграції" та "20 років особливого партнерства України і НАТО: актуальні питання висвітлення співпраці з Альянсом" відбудуться в Києві 24 листопада і 15 грудня відповідно. Крім того, інститут спільно з Держкомтелерадіо розробляє окремий навчальний план проведення виїзних семінарів з цієї тематики у регіонах, передусім – прикордонних.

Головний наголос на семінарах буде зроблено на практичних методах інформування, використанні у публікаціях результатів соціологічних досліджень щодо співробітництва України з НАТО.

Серед спікерів, які вже дали згоду на участь у серії семінарів упродовж наступного року: народні депутати Борис Тарасюк та Іван Крулько, екс-президент України Леонід Кравчук, член президії НАН України Володимир Горбулін, посол Франції в Україні Ізабель Дюмон, директор фонду "Демократичні ініціативи" Ірина Бекешкіна, доктор наук, медіа-експерт Лада Рослицька (США), доктор наук, медіа-експерт, професор Амреас Умланд (ФРН), експерт Центру інформації та документації НАТО Вікторія Сієсете (Литва), президент Ліги "Україна – НАТО" Сергій Джердж.

Семінари відбуватимуться відповідно до наказу Держкомтелерадіо "Про план заходів Держкомтелерадіо щодо реалізації концепції вдосконалення інформування громадськості щодо Євроатлантичної інтеграції України", який затверджено на виконання указу президента України "Про затвердження концепції вдосконалення інформування громадськості щодо Євроатлантичної інтеграції України" та розпорядження Кабінету міністрів України "Про затвердження Плану заходів з реалізації концепції щодо Євроатлантичної інтеграції України".

Як свідчать дані опитування КМІС, у вересні 2017 року в референдумі щодо НАТО взяли би близько 72% усіх, хто має право голосу та проживає на вільних від російських окупантів територіях, і подані голоси розподілилися б таким чином: 62% - за вступ України до НАТО, 38% - проти.

Як свідчать результати соцопитування, проведеного за замовленням Ялтинської європейської стратегії (YES), 58% жителів Німеччини, Франції, Великобританії, Італії, Нідерландів, Польщі і Литви виступають за приєднання України до НАТО.