Система виявлення та діагностики ендокринної гіпертнонії в Україні не працює, незважаючи на наявність досліджень та методичних рекомендацій для медиків, констатував директор Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин Олександр Ларін.
В інтерв'ю для DT.UA фахівець зазначив, що згідно статистики, у розвинених країнах на частку ендокринної гіпертонії доводиться 26-28% захворювань. Тим не менш, сьогодні про дану патологію майже ніхто нічого не знає.
"З усіх ендокринних гіпертоній близько 80% пов'язані з наднирковими залозами, які виділяють велику кількість альдостерону. Саме це й дозволяє поставити правильний діагноз і призначити адекватне лікування. Ми провели дослідження, підготували методичні рекомендації для лікарів. Але система діагностики та виявленняендокринної гіпертонії так і не працює", - зазначив він.
За словами Ларіна ситуація, що склалася, зумовлена цілим рядом факторів, зокрема - відсутністю у медиків необхідних знань, необхідного обладнання та реактивів.
Детальніше про проблеми охорони здоров'я та ситуації з наданням в Україні допомоги хворим на цукровий діабет читайте в інтерв'ю доктора медичних наук Олександра Ларіна DT.UA у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".