Закон про посилення відповідальності за несплату аліментів набув чинності 6 лютого. Мінюст звітує про перші результати.
Як повідомляє прес-служба Мінюсту, за 10 днів з початку дії законодавчих нововведень державними виконавцями винесено:
25 215 постанов про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України;
21 771 постанову про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керувати транспортними засобами;
21 364 постанови про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування зброєю;
21 188 постанов про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання.
"Завдяки винесенню цих постанов і застосуванню встановлених законом обмежень, за 10 днів державними виконавцями стягнуто 5,7 млн грн заборгованості зі сплати аліментів. Станом на 16 лютого внесено до суду 6 165 подань про оголошення розшуку боржника", - наголосив заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Сергій Шкляр.
Він також додав, що всього за період з 1 січня по 16 лютого 2018 року органами державної виконавчої служби стягнуто 324,5 млн грн на користь 434 295 дітей.
У грудні 2017 року Верховна Рада прийняла закон щодо посилення захисту прав дітей за допомогою нового порядку примусового стягнення заборгованості по сплаті аліментів. Згідно із законом, неплатника аліментів зможуть обмежити у праві виїзду за межі України, праві керування транспортними засобами, праві користування вогнепальною мисливською зброєю.
Детальніше про новий закон про аліменти читайте в статті Юлії Дузь "Боротьба зі злісними неплатниками аліментів: захист прав дитини або неприкритий піар?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".