29 березня завершила роботу багатонаціональна інспекційна група Данії, Румунії і США, яка в складі дев'ятнадцяти осіб з дипломатичним статусом перебувала в Україні для проведення спільної тренувальної місії спостережного польоту.
Політ здійснювався з використанням румунського літака спостереження Ан-30 Військово-Повітряних сил ЗС Румунії у відповідності з Договором з відкритого неба з метою розвитку відкритості та транспарентності, сприяння спостереженню за виконанням діючих угод в області контролю над озброєннями, повідомляє Управління верифікації Генерального штабу ЗС України.
Інспекційна діяльність здійснюється у відповідності з Планом версифікаційної діяльності України за міжнародними договорами і угодами в області контролю над озброєннями в 2019 році.
Участь України в міжнародних договорах і угодах у сфері контролю над звичайними озброєннями є необхідною умовою для пошуку нових шляхів вдосконалення механізмів протистояння сучасним викликам і загрозам, а також сприяє створенню нових інструментів контролю над озброєннями.
Раніше Україна запросила у НАТО окремий пакет допомоги для ВМС України у Чорному морі. Така допомога передбачає як фінансову, так і демонстративну підтримку. Євросоюз у рамках спеціального проекту з підтримки безпеки на Азовському узбережжі виділить 50 млн євро.
Президент США Дональд Трамп підписав схвалений Конгресом пакет законодавчих актів, який суттєво збільшує допомогу Україні на цей рік - майже до 700 млн. дол. США
Як повідомлялося, 21 грудня минулого року президент США Дональд Трамп санкціонував постачання в Україну партії снайперських гвинтівок M107A1, боєприпасів до них і супутнього обладнання на суму 41,5 млн доларів.
У березні Держдепартамент схвалив продаж Україні 37 протитанкових комплексів Javelin і 210 ракет до них на 47 мільйонів доларів.
Детальніше про американську військову допомоги Україні читайте в статті Юрія Бутусова "Військова техніка США для України: політичний символізм і цілепокладання" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".