UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні немає політичної волі для боротьби з гендерним насильством – Amnesty

А прогрес у розслідуванні нападів на активістів і журналістів, скоєних у попередні роки, спостерігалося тільки в деяких гучних справах, кажуть правозахисники.

В Україні погрози та напади на представників найбільш вразливих меншин і правозахисників з боку груп, що сповідують дискримінацію, тривали. Водночас поліція частіше ефективно забезпечувала безпеку публічних зібрань та акцій, говориться у звіті про права людини в Україні, який підготувала та опублікувала в четвер правозахисна організація Amnesty International у рамках звіту по країнах Східної Європи та Центральної Азії.

"Лише поодинокі винуватці серйозних порушень прав людини, здійснених під час Євромайдану, були притягнуті до відповідальності", - кажуть правозахисники.

Наголошується, що співробітники спецслужб, відповідальні за таємне незаконне утримання під вартою і тортури на сході України в 2014-2016 роках, продовжували користуватися повною безкарністю.

"Прогрес у розслідуванні нападів на активістів і журналістів, скоєних у попередні роки, спостерігалося тільки в деяких гучних справах. З'явилися нові ініціативи, спрямовані на боротьбу з гендерним насильством, однак ефективність їх реалізації на практиці ускладнювалася відсутністю політичної волі чи достатніх ресурсів", - йдеться у звіті.

В Amnesty International кажуть, що обмежена інформація, яка надходить з території окупованого Донбасу, було відомо, що там насильно пригнічується будь-яке інакомислення, а до осіб, які утримуються під вартою, повсюдно застосовуються тортури та інші види жорстокого поводження.

"Становище з правами людини в окупованому Росією Криму продовжувало погіршуватися, всі нові великі репресії розгорталися щодо інакомислячих і релігійних меншин", - попереджають в AI.

Також у звіті Amnesty говорилося, що в Україні регулярні напади на журналістів ретельно не розслідуються.