В рамках судової реформи, яку збирається провести влада, важливе значення має питання виконавчого провадження.
Про це у статті "Убити дракона: як побороти корупцію в судах" для ZN.UA пише заступник глави Адміністрації президента і координатор ради з питань судової реформи Олексій Філатов.
Зараз, за його словами, за різними оцінками, виконується від 8 до 30% усіх винесених судових рішень. Тому Філатов пропонує створити приватну виконавчу службу.
"Створення приватної виконавчої служби, встановлення реального взаємозв'язку між винагородою державного виконавця та виконанням конкретного судового рішення - практично неминучі рішення для цієї проблеми", - зазначає Філатов.
Він також додає, що як і у випадку з реформою адвокатури, ці кроки повинні бути збалансовані, щоб приватні виконавці не перетворилися в бандформування з вибивання боргів, а введення цього інституту не стало легалізацією корупції в органах виконавчої служби.
Що ж стосується безпосередньо адвокатури, то тут на думку Філатова, необхідно остаточно вирішити питання надання адвокатам права виключного представництва в суді і одночасно серйозно зайнятися питаннями критеріїв допуску до адвокатської діяльності, етичних стандартів, дисциплінарної відповідальності, самоврядування адвокатів.
"Без вирішення цих питань не буде якісного судового процесу, незалежності адвокатури, як і не буде ефективних стимулів, що мотивують адвокатів утримуватися від участі у судовій корупції", - підкреслює він.