UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні і світі настала "Чорна п'ятниця"

Часто знижки в магазинах діють кілька днів до і після п'ятниці.

Щорічно в Україні і світі відбувається грандіозний розпродаж Вlack Friday, коли масу товарів можна купити з великими знижками. Зародилась ця традиція у США, але з часом "перекочувала" і в інші країни. Традиційно розпродаж проводять в останню п'ятницю листопада, але часто магазини скидають ціни на свої товари за кілька днів до і після п'ятниці. Цього року "Чорна п'ятниця" випала на 29 листопада.

Традиція влаштовувати розпродажі прийшла з ХІХ століття. Перше зареєстроване використання терміна "чорна п'ятниця" стосувалося не "свята покупок". Воно було пов'язано з фінансовою кризою – це був крах золотого ринку США 24 вересня 1869 року.

Далі термін "Чорна п'ятниця" застосовувався в контексті покупок вже з 1966 року в Філадельфії - спочатку він використовувався в основному на Східному узбережжі США. Так, "Чорною п'ятницею" поліція назвала день після Дня Подяки - тоді американці вирушали за різдвяними покупками, при цьому на дорогах утворилися величезні затори, а в магазинах – черги.

Величезна кількість людей, які роблять покупки в день розпродажу, ночують біля супермаркетів і з нетерпінням чекають, коли відчиняться двері.

Після "Чорної п'ятниці" і вихідних, які за нею слідують, настає "Кіберпонеділок". Якщо п'ятниця пов'язана з піком продажів, то понеділок – напружений день для роздрібної торгівлі в інтернет-магазинах. Безліч IT-компаній пропонують свої товари зі значними знижками.

Традиція "свята шопоголіків" прийшла і в Україну. Українські магазини теж встановлюють знижки на всі товари: любителі шопінгу зможуть придбати одяг, взуття, аксесуари, косметику, техніку та інші товари за приємними цінами.