Між силами армії України і проросійськими терористами з так званої "ДНР" поступово з'являється демілітаризована зона, яка нагадує кордон.
Про це сьогодні пише Wall Street Journal. Видання нагадує, що створення такої буферної території передбачено Мінськими домовленостями про перемир'я. Видання описує як український прикордонник в місті Селідово Донецької області, сидячи в кузові фургона, вніс паспортні дані іноземця в комп'ютер на КПП української армії.
"Тут адміністративний кордон. З обох боків – територія України. Але з того боку вони не дуже хочуть бути частиною України", - пояснив він.
Видання нагадує, що минулої неділі в Україні пройшли вибори в парламент, які проігнорували проросійські терористи на захопленій території Донбасу. В цей же час, бойовики збираються влаштувати свої голосування, які в Києві називають незаконними.
"Реальність в зоні конфлікту" свідчить, що підконтрольні проросійським терористам території не скоро повернуться під контроль України. На думку оглядача, українська влада відмовилася налагоджувати контроль на захоплених територіях, а Росія отримала інструмент впливу на Київ.
"Українські і російські чиновники і лідери бойовиків ведуть переговори щодо демаркації лінії між сторонами конфлікту, при цьому кожною стороною передбачається 15-кілометрова зона, вільна від важкої бронетехніки", - йдеться в статті.
Блокпост, на якому американські журналісти поспілкувалися з українським прикордонником, розташований за 25 кілометрів від Донецька. В Державній прикордонній службі України пояснили, що в Селідово немає адміністративного кордону. А КПП створене на "тимчасовій лінії безпеки".
Оглядач пише, що судячи з усього, Київ готується жити досить довго з озброєними терористами під боком. В цей же час, мешканці прикордонних сіл кажуть, що вже почуваються покинутими. Єдина ознака, що вони живуть в Україні - візит поштаря з пенсіями. Інфраструктура населених пунктів пошкоджена або знищена. Люди не можуть зрозуміти, чому взагалі почалася війна. 69-річна Лілія Бєлая каже, що вважає себе росіянкою. І це не заважало їй жити поруч з українцями в її рідному селі на Донеччині.
Раніше в РНБО повідомляли, що з бойовиками ведуть переговори, розмежувальні лінії ще не встановлені.