В Україні дедалі активніше просувається підхід "район - одна об'єднана громада", коли на базі всього району утворюється одна ОТГ Часто такий варіант ініціюється районною владою, а також представниками бізнесу, які схиляють людей до нього.
Про це йдеться в статті для DT.UA Ольги Попової, доктора економічних наук, головного наукового співробітника ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України".
"Зокрема, у перспективному плані Житомирської області у шести районах має бути створено по одній ОТГ. У такому разі не варто говорити про кращу доступність публічних послуг для сільського населення. Коли ж район ділиться на кілька новосформованих ОТГ, в які переміщуються центри надання різноманітних послуг, які раніше можна було отримати лише в районному центрі, тоді поліпшення доступності послуг для населення є очевидним", - йдеться в статті.
На думку Попової, в цілому виглядає так, що іноді прагнення до гігантоманії при об'єднанні громад посилюється.
"Обласні ради схвалили перспективні плани на
1,4 тис. ОТГ (крім Закарпатської області). Урядом для окремих областей затверджено плани на значно меншу кількість громад, аніж схвалено облрадами, і розходження подеколи сягають майже двох разів. Варіант перспективного плану Львівської області, який направлено до уряду, нараховував 160 ОТГ, урядом погоджено наполовину менше громад. У Львівській облдержадміністрації переконують, що вдалося створити план, максимально наближений до побажань людей, і це перша реформа, коли об'єдналися влада, громади, науковці, органи місцевого самоврядування", - йдеться в статті.
Нагадаємо, реформа децентралізації, покликана поліпшити життя жителів найбідніших регіонів, майже не позначилася на благополуччі українських сіл. Про це йдеться у статті Юлії Самаєвої для DT.UA.
Детальніше про реформу громад читайте у статті Ольги Попової "Реформування громад: "добровільність" без альтернативи" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".
не позначилася на благополуччі українських сіл. Про це йдеться у статті Юлії Самаєвої для DT.UA.
Детальніше про реформу громад читайте у статті Ольги Попової "Реформування громад: "добровільність" без альтернативи" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".