3 прийняла за основу проект закону про створення в Україні Громадського телебачення і радіомовлення, ініційований Кабінетом міністрів.
Законопроект №1076 "Про Громадське телебачення і радіомовлення України" в першому читанні підтримали 353 депутати, 29 утрималися, 28 - не голосували.
Документом пропонується створення Національної громадської телерадіокомпанії України (НГТУ), яка буде діяти незалежно від органів державної влади і посадових осіб, керуватися принципами вільного висловлення думок, а в управлінні та формуванні програмної політики буде брати участь громадськість.
При цьому нагляд за діяльністю НГТУ здійснюватиме наглядова рада з 17 членів, до якої увійдуть представники всеукраїнських громадських організацій у різних сферах (науки, релігії, спорту, журналістики, захисту прав нацменшин тощо), а також три представники від Кабміну. Кандидатури буде відбирати Нацрада з питань телебачення і радіомовлення шляхом проведення публічного жеребкування.
Згідно з законопроектом, фінансування НГТУ буде здійснюватися за рахунок держбюджету протягом 4 років, після чого, як очікується, організація перейде на автономне фінансування. Зокрема, можливі такі джерела: за рахунок абонентської плати, продажу власної теле- і радіопродукції; держзамовлення (не більше 20% загального обсягу мовлення); благодійних внесків та пожертвувань (крім анонімних) та інших надходжень.
Як наголошується у проекті закону, основними завданнями НГТУ повинні стати:
- об'єктивне, повне і своєчасне інформування суспільства про найважливіші соціально-політичні та економічні події в Україні та за її межами;
- сприяння консолідації українського суспільства;
- сприяння розвитку української мови і культури, мов і культур національних меншин;
- задоволення інформаційних, культурних та освітніх потреб громадян, у тому числі шляхом створення та поширення економічних, культурно-мистецьких, навчально-пізнавальних, розважальних, спортивних програм, програм для дітей та молоді, людей з обмеженими фізичними можливостями, національних меншин, інших соціальних груп;
- сприяння зміцненню міжнародного авторитету України. !zn
Читайте також:
Янукович доручив Захарченку і Пшонці нагляд за свободою слова
Українські журналісти оцінили свободу слова в країні "на трієчку"
Випуски теленовин стали приділяти менше уваги Януковичу і Азарову
Азаров назвав "Перший національний" єдиним об'єктивним телеканалом в Україні