UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні зможуть визначати штами коронавірусу

У МОЗ отримали необхідне обладнання.

У Центрі громадського здоров'я з'явилося обладнання для виявлення нових штамів коронавірусу у пацієнтів.

Структура зможе отримувати до 400 зразків щомісяця, повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров'я України.

Глава міністерства Віктор Ляшко заявив, що поява такого обладнання в Україні це питання національної безпеки.

"Переконаний, що наявність лабораторії, яка може проводити секвенування — це питання національної безпеки. Тепер ми оперативно зможемо реагувати на біологічні загрози, чітко встановлюючи джерело", - заявив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Читайте також: У Мінфіні спрогнозували вплив нових штамів COVID на ВВП та інфляцію

Також він підкреслив, що раніше Україна відправляла зразки для секвенування в лабораторії Всесвітньої організації охорони здоров'я, що займало додатковий час.

Безпосередньо в лабораторних центрах України з'явилося:

Станом на 16 вересня в країні 5 744 нових випадки COVID-19, повідомили в Telegram-каналі Міністерства охорони здоров'я. Також за минулу добу 1 507 осіб госпіталізовано, 1 499 осіб одужали, 101 - померли від ускладнень.

Раніше повідомлялося, що згідно зі статистикою поширення коронавірусу, в Україні зросла кількість хворих дітей. Їх частка від загальної кількості захворілих перевищила 10% і це вперше за весь час спостережень, говориться в дослідженні Національної академії наук України.

З початку вересня значне зростання показала частка випадків хвороби серед дітей, що зумовило відновлення падіння середнього віку хворих.

У світі поширюється новий, більш заразний штам коронавірусу "Дельта". У ВООЗ фіксують початок нової хвилі пандемії. В Україні штам "Дельта" офіційно "з'явився" тільки 23 червня.

Звідки прийшла "Дельта", чого не вистачає для боротьби зі штамом і як підготуватися регіонах, читайте в інтерв'ю Алли Котляр з головним санітарним лікарем Херсонської області Юрієм Ромаскевичем в ZN.UA.

Нещодавно чиновники запропонували батькам контролювати питання вакцинації вчителів. Звичайно, вакцинація важлива, і не тільки вчителів. Але конкретно в школах - чи достатньо цього, щоб захистити дітей від коронавірусу? Що думають про це самі педагоги?
Читайте в матеріалі вчителя Михайла Девдера "Чи врятують вчителі українців від коронавірусу?".