UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні зменшили термін лікування пацієнтів із COVID-19 через особливості штаму «Омікрон» – МОЗ

Пацієнт не може завершити лікування, якщо він має симптоми захворювання.

Головний санітарний лікар України Ігор Кузін зазначив, що скорочення термінів лікування та самоізоляції пацієнтів із коронавірусом пов'язане із перебігом штаму "Омікрон", інформує пресслужба МОЗ.

"Останні дослідження демонструють, що більшість випадків передачі коронавірусної хвороби відбуваються за 1–2 дні до появи симптомів, а також у наступні 2–3 дні після. Також варіант "Омікрон" має значно менший інкубаційний період у порівнянні з іншими штамами вірусу – він становить 3 дні. Саме тому було рекомендовано скорочення амбулаторно-поліклінічного лікування до щонайменше 5 днів (від дати появи симптомів або дати взяття матеріалу на дослідження). Це дозволяє скоротити мінімальний термін перебування пацієнтів під медичним наглядом, особливо тих, які мають легкий перебіг хвороби", - наголосив Кузін.

Головний санлікар підкреслив, що йдеться саме про мінімальний термін лікування чи самоізоляції, тобто 5 днів.  Якщо ж пацієнт на 6 день має симптоми захворювання, то тут не може йти мови про завершення лікування чи самоізоляції.

"Якщо хвороба триватиме довше, то пацієнт має звернутися до лікаря на особистий огляд для подовження строку своєї непрацездатності шляхом створення нового медичного висновку про тимчасову непрацездатність у межах цього випадку", - зазначили в МОЗ.

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що після чотирьох тижнів стрімкого зростання кількості нових випадків COVID-19 в Україні спостерігаються перші ознаки стабілізації епідеміологічної ситуації.

Читайте також: Коронавірус в Україні: Минулої доби виявили понад 31 тисячу нових випадків хвороби

Зараз в Україні поширюється хвиля «Омікрону», штам викликає легший перебіг захворювання, ніж «Дельта», що дозволяє медичній системі не колапсувати за великої кількості хворих на ковід.