UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні запустили проєкт з надання психологічної підтримки жінкам від 50 років

Перші групи вже почали працювати наприкінці минулого року.

В Україні запустили проєкт психологічної підтримки жінок від 50 років, який реалізує благодійна організація «Сила віку жінок». Так, з грудня минулого року вже почали працювати психотерапевтичні пілотні групи для 30 жінок. Робота в таких групах присвячена прийняттю жінками свого віку, змінам у організмі та тілі, й позитивному ставленню до цього.

Після роботи у групах жінки навчатимуться лідерству, аби створити антиейджистський рух у всіх регіонах України. Також вони сприятимуть позитивним змінам в політиці країни щодо жінок передпенсійного та пенсійного віку. 

Для того, аби не пропустити набір наступних груп варто долучитися до спільноти «Сила віку жінок» у Facebook. Сьогодні до спільноти приєдналися понад 1,2 тис. жінок зі всієї країни.

Безпосередньо проєкт реалізують психологиня Наталя Підлісна, культурологиня Людмила Гарбуз та соціальна працівниця Олена Девіс.  

«Життя після 50 років для багатьох жінок перетворюється в непомітне суспільству існування. На роботу не беруть, навіть резюме не читають, великі суспільні тусовки і проєкти проходять повз. Навіть родина звикає до того, що мама ні на що вже не годна, й жінка починає сама вірити, що її життя вже позаду. Що все пройшло і нічого цікавого не буде. Це доля саме української жінки. Бо в умовній Португалії чи Нідерландах жінка в цьому віці сама вирішує, чи хоче вона продовжувати кар’єру, чи хоче щось змінювати у своєму житті. “Сила віку жінок” вирішила змінити це», – пояснила необхідність створення проєкту Наталя Підлісна. 

Групова психотерапія має сприяти підвищенню самооцінки жінок та навчати їх принципам самодопомоги та створенню натхнення для лідерства і творчості. 

«Наша задача: зламати систему ставлення до жінок третього віку як до відпрацьованого матеріалу. Жінки, які були експертками до 50 років не стають після нерозумними, непрацьовитими та нетехнологічними.  Навпаки, вони мають більше досвіду і навичок, ніж молодші колеги. Тому не треба списувати нас, ми самі хочемо вирішувати – чи працювати нам після пенсії, чи займатися своїми хобі та доглядати онуків. Ми вимагаємо змінити і позитивізувати ставлення до нас!», – зазначила Олена Девіс.

Своєю чергою Людмила Гарбуз підкреслила, що «жінка не має строку придатності, бо не товар, який швидко псується, який зі зморшками на обличчі та появою хронічних захворювань стає таким, який треба сховати від очей. Жінка в будь-якому віці заслуговує на повагу, любов і позитивне відношення».

«Ми зробимо жінок будь-якого віку видимими і помітними у нашому суспільстві. Якщо ви не бачите на нічних тусовках жінок, яким за 50, то це не означає, що нас немає. Ми є і ми просто змінилися в кращий бік. Ми стали ще яскравішими і можемо конкурувати з молодими у всіх галузях життя, якщо захочемо, а якщо ми не хочемо конкуренції, то це просто означає, що ми і так знаємо собі ціну. Ціну свого досвіду, експертизи, своєї сексуальності, своєї краси і своєї свободи вибору», – підсумувала Підлісна.

Читайте також: ВІРТУАЛЬНИЙ ДРУГ: в Україні з'явився перший чат-бот для психологічної підтримки

Раніше видання The Guardian писало, що «зона комфорту» є надійним місцем, особливо при стресі, такому, як життя в часи пандемії коронавірусу. Але психологи вже давно говорять про переваги виходу за межі «зони комфорту». Видання розповідає, як вийти із «зони комфорту» та подолати свої страхи.

Як писало The New York Times, життя в умовах пандемії коронавірусу не повинно бути лише виживанням. Однак ми можемо стати сильнішими і підготуватися до наступного випробування. У виданні розповіли, як це зробити.