Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) спільно з Міністерством освіти і науки України, Українським інститутом когнітивно-поведінкової терапії та Всеукраїнським громадським центром «Волонтер» запустили проєкт психологічної підтримки «ПОРУЧ». Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".
«Проєкт "ПОРУЧ" – це групи психологічної підтримки для підлітків та батьків, чиє звичне життя зламала війна. Психологи готові допомагати онлайн та офлайн, щоб досвід громадян України не залишився непереборною травмою на все життя», - заявили у міністерстві.
Онлайн-зустріч відбуваються за допомогою Zoom, у них одночасно бере участь не більше 10 учасників та ведучий-психолог. Участь у групах є безкоштовною, час зустрічей обговорюється з кожним учасником окремо.
«Під час зустрічей діти зможуть поділитися переживаннями про події, відчути підтримку інших учасників групи та фахівців, а також знайти способи підтримувати себе та близьких у складні часи, побути у спільноті людей, які розуміють та підтримують одне одного», - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що психологи допомагають не лише підліткам, а й їхнім батькам. Дорослі учасники обговорюють, зокрема, як підтримати себе та близьких, як керувати емоціями у скрутні часи, як перемогти біль та знайти себе у нових життєвих обставинах, як планувати за часів невизначеності та як знайти сили для цього.
Розв'язана Росією війна в Україні спровокувала найбільшу міграційну кризу в Європі з часів Другої світової війни. За оцінками ООН, до сусідніх країн виїхали понад 4 млн українців.
Ще 12 млн внутрішніх переселенців потребуватимуть допомоги.
Як державі підтримати переселенців? Як забезпечити умови для їхнього повернення з-за кордону після війни? Читайте у статті Елли Лібанової «Війна з Росією: як дати роботу біженцям і що робити потім» на ZN.UA.