З перших днів повномасштабного вторгнення українці живуть в умовах постійного стресу, що погано впливає на їх психологічний стан. Віднині чоловіки можуть анонімно отримати психологічну підтримку, зателефонувавши за безкоштовним номером 2345. Відповідний проєкт реалізують за підтримки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, уряду Великої Британії у співпраці з ГО «Інноваційні соціальні рішення».
«Поганий психологічний стан негативно впливає на всі аспекти життя. Тривожність, депресія та інші емоційні негаразди у чоловіків можуть стати причиною проблем у стосунках із сімʼєю, друзями та колегами, низької самооцінки та нездатності долати звичайні повсякденними виклики. Проблема стає ще гострішою в умовах повномасштабної війни. Підтримка та допомога потрібна і тим чоловікам, які беруть участь у бойових діях, і тим, які не перебувають на фронті. У них різні проблеми, але кожен має право бути почутим», – повідомляють координатори проекту «Лінія підтримки для чоловіків».
На лінії психологічної підтримки працюють досвідчені спеціалісти, які нікого не засуджують і не критикують. Усі звернення є анонімними, розмови не записуються і не передаються третім особам.
Раніше в Україні презентували онлайн-мапу медзакладів, де можна отримати психологічну та спеціалізовану допомогу з ментального здоров'я. На онлайн-мапі відображаються всі медзаклади, які надають психологічну та спеціалізовану допомогу з ментального здоров'я за договором із Національною службою здоров’я України. А значить безоплатно для пацієнтів. На сьогодні онлайн-мапа містить дані щодо 8 201 лікарів у 3346 місцях надання допомоги.
За даними Міністерства охорони здоров’я, майже 15 мільйонів українців потребуватимуть психологічної підтримки через війну. Читайте докладніше в статті Галини Скіпальської "Психосоціальна підтримка українців під час війни: крізь призму реальнх історій"