UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні за 9 місяців 2020 року поліція взяла на облік 34 тисячі домашніх насильників

У МВС повідомили, що на обліку перебуває 81,9 тис домашніх насильників.

Українська поліція за 9 місяців 2020 року винесла орієнтовно 34 тис термінових заборонних приписів щодо осіб, які вчинили домашнє насильство, повідомила заступник міністра внутрішніх справ Катерина Павличенко, передає "Укрінформ".

Згідно даній статистиці, яку Павличенко представила під час панельної дискусії, винесено 102, 9 тис адміністративних протоколів за статтею 173-2 КУпАП (вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового забороненого приписи або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування), всього правоохоронці зареєстрували від початку року 157, 8 тис заяв і повідомлень про домашнє насильство.

Також в МВС повідомили, що на обліку перебуває 81,9 тис абьюзеров.

Заступник міністра внутрішніх справ зазначила, що самоізоляція не стає частою причиною домашнього насильства.

"На це впливає багато різних факторів, і самоізоляція посилюється такими факторами як психологічний дискомфорт у зв'язку з фінансовою незахищеністю, страхом, невпевненістю. Незважаючи на це, я повністю впевнена в тому, що домашнє насильство не можна виправдовувати у жодному разі, за жодних умов ", - підкреслила вона.

З 11 вересня 2018 року набрав чинності наказ МВС про введення заборон в ситуаціях домашнього насильства. Зокрема, правоохоронці, які прибули на виклик через випадки домашнього насильства, зможуть подбати про безпеку жертви, тут же пред'явивши абьюзеру термінове розпорядження. Перш за все воно буде накладати на правопорушника зобов'язання покинути місце проживання (перебування) потерпілого. Також гвалтівнику зарещается з'являтися там і контактувати з; постраждалим.

Читайте також: В українських селах 5% жінок за рік стикалися з насильством в сім'ї – ООН

Нагадаємо, проблема домашнього та сексуального насильства по відношенню до жінок в Донбасі істотно загострилася через збройного конфлікту і неефективне реагування влади, заявила міжнародна правозахисна організація Amnesty International.

Дослідження на підконтрольних територіях Донецької та Луганської областей показало глибоку кризу в державній системі протидії та запобігання насильству над жінками в регіоні.

«Ситуацію суттєво загострили низький рівень безпеки, присутність військових, доступ до зброї і економічна і соціальна кризи, пов'язані зі збройним конфліктом», - йдеться в повідомленні Amnesty International.

"Це жахливо і прикро, що жінки, які вже постраждали від бойових дій в Донбасі, піддаються насильству будинку і не мають підтримки з боку влади, яка зобов'язана захистити їх від домашнього та сексуального насильства", - сказала директор Amnesty International в Україні Оксана Покальчук. "Жінки на сході України не відчувають себе в безпеці - ні на вулиці, ні будинку".

Правозахисники підкреслюють, що хоча офіційна статистика домашнього насильства є ненадійною і неповною, вона свідчить про зростання зареєстрованих випадків з початку конфлікту.