Наразі зразки тканин хворої дитини передано до референс-лабораторії Всесвітньої організації охорони здоров'я. Від дослідження захворювання на поліомієліт у дитини з Рівненської області залежатимуть наступні заходи.
Про це заступник міністра охорони здоров'я – головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін сказав на брифінгу щодо ситуації з поліомієлітом в Україні, пише УНІАН.
"[blink title="Поліомієліт" headinfo="Поліомієліт"]– інфекційна хвороба, що вражає нервову систему. Найбільш уразливими є діти до 5 років. Тому перше щеплення діти отримують у перші місяці життя. Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину Перші симптоми хвороби: лихоманка, втома, головний біль і слабкість у м'язах.За лічені години може з'явитися параліч, найчастіше вражає ноги.Кожен десятий помирає від ядухи. у 2015 році. [/blink] - це страшне захворювання, від якого немає ліків. Єдиний захист від нього — вакцинація", - заявив Кузін.
Вперше за багато років поліомієліт повернувся до України й став причиною паралічу нещепленої 17-місячної дитини на Рівненщині.
"Було проведено епідеміологічне розслідування цього випадку, визначено коло контактних осіб, взято на дослідження проби води та ґрунту. Окрема група працювала і в Закарпатській області. Там також підтвердили наявність поліовірусу. Зразки доставлені до референс-лабораторії Всесвітньої організації охорони здоров'я до Гельсінкі. Від результатів залежить, які заходи вживатиме держава, а поки ми чекаємо на результати, під загрозою всі невакциновані діти країни до 5 років", – сказав Кузін.
Наразі в області фахівці Держпродспоживслужби перевіряють, чи допускають нещеплених дітей до відвідин установ дошкільної освіти. З 11 жовтня в тергромаді посилили заходи щодо імунізації. Вакцинації потребували 243 дитини, але вакцинувати вдалося лише третину – 86, у 109 були тимчасові протипоказання. Батьки ще 48 дітей відмовилися від щеплень.
"Станом на 1 жовтня рівень охоплення трьома дозами щеплень від поліо дітей до року становить лише 59,7%. Найкраща ситуація у місті Києві, Кіровоградській та Сумській областях. Гірше у Закарпатській, Івано-Франківській та Херсонській областях. Щоб сформувався колективний імунітет, і ми знову могли не боятися за здоров'я наших дітей, цей рівень має досягати 95%", - наголосив Кузін.
27 жовтня відбулося засідання Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з поліомієліту.
"За результатами засідання керівникам облдержадміністрацій доручили терміново забезпечити заходи щодо імунізації від поліо невакцинованих дітей віком до 5 років включно. Крім того, по всій країні має бути посилено епідеміологічний нагляд за випадками гострого млявого паралічу", - сказав Кузін.
Дітей вакцинують від поліомієліту у 2, 4, 6, 18 місяців, 6 та 14 років. Щеплення можна зробити у державних клініках.
6 жовтня було підтверджено випадок паралічу через поліомієліт у 1,5-річної дитини з Рівненської області. У сім'ї захворіло ще шестеро дітей.
У Міністерстві охорони здоров'я закликали батьків дітей до 5 років захистити їх від поліомієліту за допомогою вакцинації, повідомляє пресслужба МОЗ.
Зазначається, що через підтверджений випадок ризик захворіти на поліомієліт з'явився в усіх областях України, особливо для дітей молодше 5 років, які не мають щеплень.