UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні різко зросла статистика захворюваності на грип

Глава МОЗ закликає вакцинуватися.

Центр громадського здоров'я України заявляє про зростання захворюваності на грип та подібні до нього захворювання на тлі пандемії коронавірусу.

Станом на 29 грудня на грип та ГРВІ хворіють 2,8 млн осіб, 38,3% з яких – діти віком до 17 років, повідомив у своїй заяві міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко на сторінці у Facebook.

Інститут інфекційних захворювань НАМН України вже виявив циркуляцію вірусу грипу A(H3N2) та грипу В. Центр громадського здоров'я України фіксує зростання захворюваності на грипоподібні захворювання. у віці до 17 років", - написав він.

Міністр зазначив, що з початку епідемічного сезону проти грипу вже вакциновано 113 818 осіб, із них 64 722 із груп медичного та професійного ризиків. Ляшко закликав вакцинуватись усіх українців.

Читайте також: Наступна пандемія може виявитися більш смертоносною – вакцинологиня

"Попереду свята і щоб вони пройшли весело та безпечно для вашого здоров'я і не позначились на існуючій епідемічній ситуації, рекомендую почати їх з вакцинації. І не лише себе, а й переконуйте це зробити всіх, з ким плануєте святкувати. І не лише від COVID- 19, але і від грипу, який вже активно циркулює в країні", — заявив він.

Ляшко зазначив, що Україна отримала безкоштовно 30 тисяч доз вакцини для профілактики грипу у медиків. Також було закуплено понад 180 тисяч доз вакцини проти грипу виробництва Франції та Нідерландів.

Станом на 29 грудня в Україні 5 454 нових випадків COVID-19. Про це повідомили у Telegram-каналі Міністерства охорони здоров'я. Також за минулу добу госпіталізовано 1 153 особи, одужали – 12 352 особи, летальних випадків – 307.

За весь час пандемії в Україні на коронавірус захворіли 3 654 690 осіб, одужали – 3 449 880 осіб, летальних випадків – 95 412.

Минулої доби 131 129 осіб вакциновано проти COVID-19. Першу дозу отримали 34 463 особи, другу дозу – 94 974 особи, додаткову дозу отримали 402 особи, бустерну дозу – 1290 осіб.

Раніше міністерство освіти і науки України дає навчальним закладам певні рекомендації щодо графіку канікул. Школи не повинні чітко дотримуватися графіку МОН, тому вони можуть самостійно змінювати термін на дати канікул.

Також повідомлялося, що поширення коронавірусної інфекції в Україні восени 2022 року може розвиватися за одним із трьох можливих сценаріїв, вважають аналітики Українського центру охорони здоров'я (UHC).

Якщо й надалі відбуватиметься, як у 2021 році, то на українців чекають три можливі варіанти розвитку подій — адаптація, стагнація чи загострення.