UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні підтвердили понад 12 тисяч нових випадків ковіду

Від ускладнень захворювання померли 235 осіб, понад п'ять тисяч українців одужали.

В Україні станом на неділю, 11 квітня, підтвердили 12 112 нових випадків COVID-19, за весь час епідемії коронавірусом заразились понад 1,8 млн українців, повідомляє пресслужба МОЗ.

За добу з лікарень виписались 5 034 особи, ушпиталено - 4 694, не змогли подолати ускладнення захворювання 235. Із самого початку епідемії ковід став смертельним для понад 37 тисяч українців, перехворіли нна нього понад 1,4 млн осіб.

В антилідерах за кількістю нових випадків коронавірусу: Харківська (1 374), Дніпропетровська (1 333), Донецька (839), Хмельницька (811) і Львівська (720) області. У Києві підтвердили 697 випадків COVID-19.

Напередодні у вітчизняних лабораторіях зробили 72,5 тисяч тестів на ковід, з них понад 34 тисяч - методом ПЛР. Експрестестами на антиген перевірили майже 30 тисяч осіб.

Першу дозу вакцини від коронавірусу отримали 4 048 осіб, від початку кампанії - понад 377 тисяч. Як стало відомо раніше, завершили вакцинацію п'ятеро людей.

Зазначимо, через затримки з внесенням, до бази часто потрапляють випадки, діагностовані кілька тижнів і навіть місяців тому.

Читайте також: Коронавірус в Україні: три міста і одна область цього тижня посилюють карантин

Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив про те, що необхідності в загальнонаціональному локдауні на сьогодні немає. У НАН України також повідомили про те, що ситуація з коронавірусом в Україні стабілізується.

Жорсткі карантинні обмеження «червоної зони» діють у Києві та десяти областях; у «помаранчевій зоні» ще десять регіонів. Цими вихідними з «червоної» у «жовту» зону повернулися Івано-Франківська та Закарпатська області. Регіонів «зеленої зони» в Україні поки що немає.

У чому причини критичної ситуації з ковідом в Україні? Хто відповість за злочинну недбалість центральної влади та місцевої? Чи є шанс утриматися від падіння в прірву, в яку штовхають країну некомпетентність і безкарність? Про це – у статті Інни Ведернікової і Алли Котляр «Згідно із законом природного відбору».