Головний санітарний лікар України Ігор Кузін заявив, що за результатами епідеміологічного нагляду та моніторингу навколишнього середовища випадків холери в Україні не було виявлено, інформує пресслужба МОЗ.
"У період з 1 червня було обстежено понад 440 хворих із гострими-кишковими інфекціями, серед них 165 на предмет інфікування холерою. Також з профілактичною метою було обстежено 6 здорових людей. У жодному випадку холерних вібріонів виявлено не було", - зазначив Кузін.
Він підкреслив, що окрім обстеження людей, досліджувались проби об’єктів довкілля, зокрема майже 100 проб прісної води, 9 проб морської та 80 проб стічної води.
За його словами, наразі доволі складно отримати інформацію із тимчасово окупованих територій, зокрема з Маріуполя.
"Водночас ризики поширення інфекційних захворювань там зростають. Це пов’язано зі значними руйнуваннями міської інфраструктури, через що відбувається змішування каналізаційних вод із питною водою та підземними водами, забруднення колодязів", - додав Кузін.
Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!
Сьогодні в Україні, зокрема у містах, де відбуваються бойові дії, зростає ймовірність поширення холери. Чи готова до цього Україна в інтерв’ю ZN.UA розповів головний санітарний лікар України Ігор Кузін, з яким поспілкувалася Алла Котляр.
Кузін зазначив, що в Україні є вакцина проти холери. Санлікар пояснив, що її ефективність в середньому складає 80-85%. Зазвичай таку вакцину використовують в африканських або в країнах, ендемічних по холері. Тобто там, де є високий ризик розвитку цієї хвороби.