В Україні станом на неділю, 28 березня, підтвердили 11 932 нових випадків COVID-19, за весь час епідемії коронавірусом інфікувались понад 1,6 млн українців, повідомляє «Коронавірус-інфо».
За добу з лікарень виписали 3 343 особи, ушпиталені - 5 052, не змогли подолати ускладнення захворювання 203. Із самого початку епідемії ковід став смертельним майже для 32 тисяч українців, перехворіли на нього понад 1,3 млн осіб.
В антилідерах за кількістю нових випадків коронавірусу: Харківська (1 150), Дніпропетровська (1 083), Львівська (905), Донецька (841) і Житомирська (791) області.
Напередодні у вітчизняних лабораторіях зробили 76,3 тисячі тестів на ковід, з них 37,9 тисячі - методом ПЛР. Експрестестами на антиген перевірили понад 29 тисяч осіб.
Першу дозу вакцини від коронавірусу отримали 4 616 осіб, від початку кампанії - 196,8 тисячі. Другу - 1 людина, це медик, котра працювала за кордоном і розпочала вакцинацію за місцем роботи, а завершила після повернення на батьківщину.
Зазначимо, не всі дані в статистиці - за попередню добу. Через затримки з внесенням до бази туди часто потрапляють випадки, діагностовані кілька тижнів і навіть місяців тому.
Станом на березень в країні склалася загрозлива епідемічна ситуація, вважають у НАН і НАМН України. Пік третьої хвилі очікується у квітні, за даними аналітиків, щодня інфікуватимуться понад 60 тисяч людей, 450 помиратимуть.
Рівень госпіталізації у нашій країні один з найвищих в Європі, відзначають аналітики. З нестачею місць у лікарнях стикаються в різних регіонах і зонах карантину, на Закарпатті та Прикарпатті для хворих розгортають мобільні госпіталі. А кількість пацієнтів на апаратах ШВЛ зараз найбільші від початку епідемії.
Жорсткі карантинні обмеження «червоної зони» діють в: Києві та 12 областях; у «помаранчевій зоні» ще 11 регіонів. На сьогодні в «жовтій зоні» залишається лише одна область - Херсонська. Регіонів «зеленої зони» в Україні немає.
Рада національної безпеки і оборони найближчим часом проведе спеціальне засідання, на якому розглянуть запровадження загальнонаціонального локдауну. Аналітики й інфекціоністи переконані, що вводити його потрібно було ще «вчора», а зволікання загрожує колапсом медичної системи.
Про те, як пандемія висвітлила всю абсурдність того, що відбувається всередині державної системи, читайте в статті Інни Ведернікової «Поплічники пандемії. За мить до цунамі» у ZN.UA.