UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні далеко не всі реанімаційні відділення мають обладнання для трансплантації – хірург Никоненко

Олександр Никоненко пояснив, що для трансплантації потрібні особливі умови.

Сьогодні в Україні пацієнт не платить за трансплантацію органів, проте особливе обладнання, необхідне для пересадки, є далеко не у всіх реанімаційних відділеннях. Про це хірург та трансплантолог, академік Національної академії медичних наук, ректор Запорізької медичної академії післядипломної освіти, доктор медичних наук Олександр Никоненко заявив в інтерв'ю «Обозревателю».

«Необхідні певні умови, певна апаратура повинні бути підготовлені лікарі, які кваліфіковано проводять діагностику смерті мозку. Для її проведення потрібне особливе обладнання, яке у нас мають далеко не всі реанімаційні відділення», – наголосив Никоненко.

При цьому він зазначив, що оснащення реанімацій цим обладнанням коштує не так вже й дорого. Хірург також пояснив, що «його закупівля – це вже не питання до державних органів. Це питання має вирішувати місцева влада».

Говорячи про оплату трансплантації, Никоненко нагадав, що сьогодні такі операції повністю фінансує держава.

Читайте також: Трансплантолог Олександр Никоненко: «В Україні немає торгівлі органами, але люди ще не зовсім готові бути донорами»

Зазначимо, операції з трансплантації органів в Україні стали можливими з травня 2018 року, коли Верховна Рада ухвалила закон про посмертне донорство. З 1 січня 2019 року закон набув чинності. МОЗ створило окремий підрозділ для розвитку трансплантації в країні. А Кабмін дозволив   вивозити органи для трансплантації за кордон.