Міністерство охорони здоров'я зазначило, що з понад 34 тисячі госпіталізованих з коронавірусом минулого тижня, 93,2% (32 130 людей) не отримали жодної дози вакцини від коронавірусу.
У МОЗ підкреслили, що штам коронавірусу “Дельта”, який наразі є панівним в Європі, заразніший та небезпечніший за інші штами. За інформацією Центрів з контролю та профілактики захворювань США, “Дельта” вдвічі заразніший за попередні варіанти та може викликати важчий перебіг захворювання.
Зазначається, що невакциновані від коронавірусу люди піддаються в 11 разів більшому ризику померти від штаму “Дельта”, ніж вакциновані. Ризик захворіти у невакцинованих у 6 разів вищий у порівнянні з тими, хто отримав дві дози вакцини.
У МОЗ також наголосили, що вакцинація зменшує, але не усуває повністю ризик зараження. Після щеплення необхідно й далі носити захисну маску, дотримуватись дистанції у 2 метри з іншими людьми, мити руки з милом та уникати скупчень людей.
Для уникненння важкого перебігу, госпіталізації та смерті від коронавірусу необхідно пройти повний курс вакцинації.
Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко наголосив, що рівень госпіталізацій пацієнтів із COVID-19 в Україні нині перебуває на плато (ефект плато – часовий проміжок, впродовж якого певні характеристики залишаються незмінними) після тримісячного зростання.
Наразі в Україні припинено високе зростання госпіталізації та смертності від ускладнень коронавірусу, проте ризик повторного спалаху все ще актуальний.
Драматична суперечка між вакцинаторами та антивакцинаторами — явище глобальне, хоча й має місцевий, український, колорит. Простими суперечностями в життєвих установках ситуації не пояснити. На думку соціального психолога Олега Покальчука, збіглися дві нерозв’язні масштабні обставини, а пандемія послужила детонатором загальної напруги. Детальніше про це читайте в його статті"Філософія антивакцинаторства".