UA / RU
Підтримати ZN.ua

В РНБО спрогнозували глобальний конфлікт у найближчі роки

У гіпотетичній Третьій Світовій війні Росія бачить Україну, як власний плацдарм, передпілля та джерело ресурсів.

Для Росії захоплення України не є кінцевою метою, це лише елемент у підготовці плацдарму для подальшого наступу у рамках гіпотетичного глобального збройного протистояння, заявив керівник Служби з питань інформаційної безпеки Апарату Ради національної безпеки і оборони України Валентин Петров у виступі на презентації спільного проекту "Українського тижня" The Economist "Світ у 2019", що відбулася в книгарні "Є" в Києві, повідомляє прес-служба РНБО.

Петров зазначив, що Росія бачить Україну плацдармом для розгортання широкого наступу - звідси і ескалація агресії, яка посилилася останнім часом, так як Москва хоче "дотиснути" Україну.

"Якщо подивитися на сучасні російські військові ініціативи, можна сказати, що це не тільки підготовка до війни з Україною, це один з елементів більш широкого стратегічного розгортання російської наступальної машини. Вона йде від Північного моря до Сирії. Фактично можна говорити про підготовку до світової війни", - сказав Петров.

Він зазначив, що глобальний конфлікт сьогодні близький, як ніколи - все говорить про те, що збройне протистояння може розгорнутися у найближчі роки.

"Зараз всі плани переозброєння великих держав, зокрема, РФ, заплановані на 2023-2025 роки. Світ може бути готовим до глобального конфлікту буквально через 6 років, але він може початися і раніше", - пояснив Петров.

У гіпотетичній Третій Світовій війні "Росія, посилена ресурсами України - це буде зовсім інша Росія", зазначив він, підкресливши, що цей факт почали усвідомлювати і західні еліти, чому підтримка України різко зросла.

На думку Петрова, наступний рік стане принципово важливим для нашої держави, зокрема, у зв'язку з президентськими і парламентськими виборами, до яких буде намагатися втрутитися агресор.

"Абсолютно ясно, що наш супротивник буде намагатися скористатися цим. "Військова карта" є, розгортаються військові з'єднання на кордоні. Це дійсно страшна сила, і ця сила не тільки для України - в її планах пройти Україну наскрізь, і, рухаючись далі, через Білорусь вийти на країни Балтії, Польщу", - сказав керівник Служби з питань інформаційної безпеки Апарату РНБО України, зазначивши, що росіяни спробують вплинути на ситуацію в нашій державі напередодні виборів гібридними засобами "через інформаційну та киберкампанію", - заявив Петров, додавши, що сектор безпеки і оборони теж не сидить без діла.

Відповідаючи на питання про наявність у держави планів розвитку новітніх військових технологій, Петров зазначив, що зараз розробляються "нові зенітні комплекси, оперативно-тактичні ракети, протикорабельні комплекси". Змінюється і якість Збройних сил.

"Поступово ми перетворюємося на зовсім іншу силу. Крок за кроком ми стаємо сильнішими", - підсумував він.

Нагадаємо, 25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення дістали декілька моряків, загалом РФ незаконно утримує 24 українця.

Росія на порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні Росії "суди" Сімферополя та Керчі на два місяці заарештували їх за обвинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".

Україна не визнає захоплення суден і "суди" над моряками ВМС, та наголошує на тому, що перехід до Маріуполя здійснювався відповідно до норм міжнародного права щодо забезпечення безпеки судноплавства.

У зв'язку з ескалацією на Азові, увечері 26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у 10 областях, а також у внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря. Закон про введення воєнного стану набув чинності, 28 листопада. На посилений режим несення служби перейшли представники силового блоку: прикордонники, військові, поліцейські та СБУ.

Докладніше про нерішучість Заходу у підтримці України проти російської агресії читайте у статті Володимира Кравченка "Різноголосся євроатлантичного хору" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".