UA / RU
Підтримати ZN.ua

В РФ визнали порушення утримання в СІЗО політв'язня Сервера Мустафаєва

Щоправда, із кількох скарг щодо утримування фігуранта "справи Хізб ут-Тахрір", російська прокуратура визнала лише одну.

Прокуратура Краснодарського краю Росії визнала порушення утримування в СІЗО фігуранта бахчисарайської "справи Хізб ут-Тахрір" Сервера Мустафаєва, передає "Укрінформ". Загалом, українська активістка в Латвії Тетяна Лазда висувала прокуратурі три претензії щодо утримання в СІЗО українського політв'язня, але в РФ визнали обґрунтованою лише одну.

Про це йдеться у відповіді начальника відділу з нагляду за дотриманням законів при виконанні кримінальних покарань прокуратури Краснодарського краю РФ М.П.Кіргуєва на скарги Лазди.

Так, Кіргуєв стверджує, що Сервера Мустафаєва забезпечували харчуванням згідно з нормами, передбаченими російським законодавством. За його словами, "окремої норми харчування або заміни продуктів для осіб, які не вживають м'ясо свинини, не передбачено". Окрім того, у відповіді йдеться про те, що доводи про відсутність доступу до води в камері й несправність системи туалету, а також ігнорування скарг Мустафаєва, нібито не підтвердилися.

Водночас у прокуратурі Краснодарського краю визнали невідповідність правилам тримання в одиночних умовах, санітарним нормам утримання в цілому (не менше ніж 4 кв. м на одного ув'язненого). За даним фактом "внесено подання про усунення порушень закону".

Лист з прокуратури Краснодарського краю РФ датований 22 січня.

Нагадаємо, 11 жовтня 2017 року російські силовики провели в Бахчисараї низку обшуків і затримали 15 кримських татар. Шістьох з них окупанти підозрюють у зв'язках з організацією "Хізб ут-Тахрір" (заборонена в РФ). Це Марлен Асанов, Сейран Салієв, Тимур Ібрагімов, Сервер Зекір'яєв, Мемет Бєлялов і Ернес Аметов.

21 травня 2018 року російські силовики повели обшуки в будинках Едему Смаілова і Сервера Мустафаєва.

Від початку анексії українського Криму в 2014 році Росія проводить послідовну політику тиску на кримських татар за їхню проукраїнську позицію. Російські силовики регулярно приходять з обшуками до їхніх будинків, кримських татар заарештовують і судять за сфабрикованими обвинуваченнями в нібито "тероризмі" і "екстремізмі".

Генеральна Асамблея ООН у своїх резолюціях неодноразово засуджувала незаконні дії країни-окупанта і закликала її дотримуватися права людини. 18 грудня 2019 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила нову резолюцію захисту прав людини в анексованому Росією Криму.

Вона стала четвертою ініційованої Україною і прийнятою Генасамблеєю ООН за останні кілька років. Окрім іншого, в документі засуджуються масові затримання активістів і захисників прав людини на основі звинувачень у підтримці тероризму, зокрема представників громадянської ініціативи "Кримська солідарність". Росію також закликали припинити переслідування та звільнити осіб, затриманих за вираження думок. При цьому РФ не виконала жодної вимоги попередніх резолюцій, ситуація лише погіршилася.