UA / RU
Підтримати ZN.ua

В разі "відкату" медреформи Україні загрожує падіння у фінансову прірву - експерт

Ще один ризик – те, що ми цілковито втратимо довіру всіх міжнародних партнерів, які працювали над цим, заявив колишній очільник НСЗУ.

Відкат медреформи загрожує падінням в фінансову прірву та нівелюванням очікуваннями людей. Таку думку висловив колишній глава Національної служби здоров'я України Олег Петренко під час інтерв'ю для ZN.UA.

"Передусім - ми знівелюємо очікування людей, які до цього готувалися. Коли ми за півроку-рік до реформи повернемося (а скоріше за все, це станеться), то кращі заклади, які зараз готові, більше в неї не повірять. Ще один ризик – це падіння у фінансову прірву, принаймні на якийсь час. Якщо не зможуть внести зміни в нормативні акти, аби повернути субвенцію", - пояснив фахівець.

Крім того, заклади стали автономізованими і відкрили рахунки в банках. Зараз, як стверджує експерт, почнуть наново відкривати рахунки в казначействах.

"Це – час, на який все стане. Фінансування не буде. Зарплат не буде. Поки все відкатають назад. І все це - в умовах загрози коронавірусу, економічної кризи, слабких інституцій. І ще один ризик – це те, що ми цілковито втратимо довіру всіх міжнародних партнерів, які працювали над цим. Які вклалися – інтелектуально, фінансово", - прогнозує фахівець.

Петренко також зазначив, що в цьому питанні не слід гальмувати.

"Якщо ви зупиняєте реформу, то так і скажіть: зупиняємо. Тоді запитання - для чого, з якою метою? Що будете робити протягом трьох чи шести місяців, на які, припустимо, зупиняєте? Якими будуть зміни? Бо говорити про еволюцію, про те, що всіх почують і все врахують, - це ні про що. А головне, хто ті люди, які все це робитимуть?" - додав фахівець.

Більше як про готовність країни до медичної реформи, так і про ризики, з якими доведеться зіштовхнутися в разі її згортання читайте в матеріалі Алли Котляр "Олег Петренко: "Ми входимо в ситуацію "ідеального шторму" для ZN.UA.