UA / RU
Підтримати ZN.ua

В ООН прогрес у розслідуванні злочинів проти учасників Євромайдану назвали "обмеженим"

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні закликала також докласти більше зусиль щодо розслідування вбивств правоохоронців.

У Моніторинговій місії ООН з прав людини в Україні заявили про "обмежений прогрес" розслідувань вбивств протестувальників під час Революції Гідності. Про це йдеться у звіті щодо відповідальності за вбивства під час протестів на Майдані у 2013-2014 рр. За даними Моніторингової місії ООН, винними у вчиненні злочинів визнано лише три особи.

"Через п'ять років після протестів на Майдані, ММПЛУ відзначає обмежений прогрес у розслідуваннях і кримінальному переслідуванні винних у вбивствах та насильницьких смертях 98 осіб (включаючи двох жінок та неповнолітнього юнака), скоєних під час тих подій", - йдеться звіті.

Зазначено, що єдиний чоловік, якого визнали винним у неумисному вбивстві учасника Євромайдану, сам виявився протестувальником. А двох "тітушок" визнали винними в хуліганстві, хоча вони були причетні до інциденту, в результаті якого загинув протестувальник.

В ООН нагадали про те, що наразі "триває кримінальне переслідування дванадцяти інших осіб". При цьому в Моніторинговій місії закликали докласти більше зусиль для розслідування вбивств правоохоронців.

"ММПЛУ нагадує про обов'язок уряду України забезпечити відповідальність і доступ до правосуддя для всіх. Родини всіх загиблих мають право на правду і повинні мати можливість реалізувати своє право на ефективний засіб правового захисту. Більше того, розслідування вбивств правоохоронців могло б мати вплив на кваліфікацію злочинів, інкримінованих співробітникам правоохоронних органів", - йдеться у звіті.

Раніше голова управління спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк повідомив про те, що у справах про злочини проти учасників Євромайдану українські суди винесли 48 вироків. При цьому лише дев'ять із них стосуються реального позбавлення волі.

У січні слідство зібрало всі документи, необхідні для оголошення підозри причетним до розстрілів людей в Києві під час Революції Гідності 2014 року. За словами генерального прокурора України Юрія Луценка, причетні до розстрілів особи знищили більшу частину документів.

У грудні минулого року Юрій Луценко анонсував завершення на початку 2019 року чотирирічного розслідування розстрілів на Майдані, результати якого будуть представлені громадськості.

Раніше начальник Департаменту спецрозслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк повідомив про те, що наразі у справах про злочини проти Євромайдану повідомлено про підозру понад 350 особам, стосовно 230 направлені до суду обвинувальні акти, і є вже понад 35 вироків.

У той самий час, реальний термін позбавлення волі отримав лише один чоловік - так званий "тітушка", який засуджений до 4 років колонії.

Детальніше про ситуацію з розслідуванням злочинів проти Євромайдану читайте у статті Євгенії Закревської "Суд у справі Майдану", а такожі в інтерв'ю з головою Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергієм Горбатюком у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".