UA / RU
Підтримати ZN.ua

В окупованому Луганську ОБСЄ зафіксувала заборонений Мінськими угодами танк Т-64

Водночас у штабі ООС повідомили про перешкоджання роботі СММ ОБСЄ.

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ зафіксувала, що в окупованому Луганську розташовано танк Т-64, заборонений Мінськими угодами. Про це повідомили у пресцентрі штабу операції Об’єднаних сил.

«Спостерігачами СММ ОБСЄ зафіксовано розміщення на тимчасово окупованій території 1 одиниці військової техніки збройних формувань РФ, розміщеної з порушенням Мінських домовленостей. А саме: в зоні дій так званого «2 армійського корпусу» ЗФ РФ, у межах житлової забудови міста Луганськ було зафіксовано танк Т-64. Така, нібито, незначна кількість виявлених порушень пояснюється численними перешкодами, які чинять роботі представників СММ ОБСЄ на тимчасово окупованих територіях збройні формування Російської Федерації», – йдеться у повідомленні.

Так, пересування спостерігачів ОБСЄ обмежували, зокрема на блокпості проросійських окупантів біля населеного пункту Мінеральне Донецької області. Також пересуванню СММ ОБСЄ перешкоджали на пункті пропуску бойовиків у Вознесенівці (раніше Червонопартизанськ) Луганської області та на залізничній станції «Червона Могила» в тому ж населеному пункті. Крім цього, російсько-окупаційні війська глушили сигнал безпілотників ОБСЄ засобами радіоелектронної боротьби (РЕБ).

«Зафіксовані міжнародними спостерігачами порушення з боку ЗФ РФ є очевидним проявом агресивних намірів Російської Федерації, в той час, як підрозділи Збройних Сил України і надалі неухильно дотримуються як  Мінських домовленостей, так і зобов’язань щодо всеосяжного режиму припинення вогню», – додали у штабі ООС.

Читайте також: Ситуація на Донбасі на лінії фронту стала ще гіршою — спецпредставник ОБСЄ в Україні

У жовтні повідомлялося, що випадки перешкоджання роботи Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі почастішали. Серед таких перешкод обмеження свободи пересування, спроби радіопридушення каналів управління спостережних БПЛА СММ ОБСЄ, та інші.

Зокрема, 19 жовтня Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ відновила патрулювання, яке було заблоковано із 17 жовтня через протести під будівлею готелю, де розташований штаб місії.

«Протестувальники» вимагали звільнити російського найманця Андрія Косяка, затриманого в районі Золотого 13 жовтня. Косяк з групою бойовиків займався розвідкою залишених українських позицій під виглядом «розмінування території». Суд заарештував бойовика, йому оголосили підозру в участі в діяльності НЗФ (ч.2 ст. 260 КК України).