Лікарі «Охматдиту» провели першу в своєму роді в Україні трансплантацію кісткового мозку дорослій пацієнтці. 29-річна жінка повинна була зазнати операційного втручання ще в березні, але з початком війни їй довелось тікати в більш мирні, ніж рідний, регіони. Про вагому подію в історії української медицини та вимушеність втечі жінки з напівоточеного міста розповідають на сайті МОЗ.
“За умови відсутності авіасполучення з Україною, доставка кісткового мозку донора літаком з Німеччини відбулася до Польщі. Далі у рекордні терміни цінний вантаж був доставлений в Охматдит. Завдяки професіоналізму лікарів, участі тих, хто долучився до перевезення донорського кісткового мозку, пацієнтка отримала свій шанс на життя та одужання. Наступні кілька тижнів після операції Анастасія проведе у стерильному боксі, отримуючи необхідне лікування», - деталізують ситуацію у повідомленні відомства, підкреслюючи, що попередньо плани щодо термінів лікування порушила війна.
Раніше ситуацію з трансплантологією в Україні окреслив доктор медичних наук та хірург Олександр Никоненко, він розповів, що вдалося зробити за останні кілька років.
А вчора з'явилось інтерв'ю авторки ZN.UA Алли Котляр із співзасновником Українського центру охорони здоров’я Павлом Ковтонюком "Українська медицина: відновлювати чи створювати?"