В Одесі 2 липня працюють правоохоронці – проводять обшуки у справі про заволодіння майном місцевої громади, повідомляє пресслужба Національного антикорупційного бюро.
«Детективи НАБУ за процесуального керівництва САП здійснюють обшуки в Одесі в офісних приміщеннях та за місцем проживання осіб, які можуть бути задіяні у схемах із заволодіння майном місцевої громади», - йдеться у повідомленні на сторінці бюро у Facebook.
Справу відкрито за ч. 5 статті 191 (привласнення або розтрата майна шляхом зловживання службовим становищем); ч. 2 статті 364 (зловживання владою або службовим становищем); ч. 3 статті 209 (легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.
Голова територіального управління НАБУ Володимир Деулін розповів «Думській», що детективи проводять одночасно 20 обшуків, зокрема, у справі про купівлю місцевою владою будівлі заводу «Краян». Ключовим фігурантом у ній був мер Одеси Геннадій Труханов.
«Йдеться про придбання адмінбудівлі заводу «Краян», незаконний викуп території аеродрому «Застава» нібито для розширення Західного кладовища, про приватизацію комунальних приміщень, спробу захоплення території Шкільного аеродрому. Усі вони об'єднані в одне провадження. Ми встановили коло причетних людей, які, можливо, створили злочинну групу. Громаді завдано збитків на суму понад півмільярда гривень», - сказав він.
Мерія Одеси придбала адміністративні будівлі збанкрутілого заводу «Краян» за 185 мільйонів гривень. З їх допомогою нібито планували реалізувати проєкт «Європейська мерія» - зібрати в одному місці розкидані по всьому місту служби й управління мерії.
Його приватизація і ремонт коштували учасникам схеми лише 20 мільйонів гривень, після чого, домовившись з Геннадієм Трухановим і Вадимом Галантерником, вони успішно продали будівлі заводу місту за завищеною ціною.
9 липня 2019 року Малиновський районний суд Одеси повністю виправдав Геннадія Труханова у справі про заволодіння бюджетними коштами при купівлі будівлі збанкрутілого заводу «Краян».
Ще одну справу проти нього – про поза конкурсну приватизацію Одеського аеропорту – цьогоріч остаточно «поховала» місцева поліція. Під час реконструкції аеропорту у 2011 Одеська міська адміністрація залучила приватних підприємців, з якими створила ТОВ «Міжнародний аеропорт «Одеса», де у міста залишилась лише чверть корпоративних прав на аеропорт.
У 2014 році Одеська ОДА під керівництвом Труханова спершу скасувала приватизацію, а потім пішла на мирову із приватними підприємцями, отримавши лише 10 об'єктів із переліку майна. Загальна сума збитків місту становить 161 млн гривень.