UA / RU
Підтримати ZN.ua

В ОБСЄ розповіли, про що домовилась контактна група в Мінську

Наступна зустріч контактної групи відбудеться 20 жовтня.

У вівторок, 6 жовтня, спеціальний представник ОБСЄ в Тристоронньій контактній групі по врегулюванню ситуації в Донбасі Мартін Сайдик повідомив, що під час зустрічі сторони обговорювали особливий закон, який дозволить провести вибори в окремих районах Донбасу.

"Тристороння група взяла до відома (заяву бойовиків про перенесення "виборів" – прим. ред.). Політична підгрупа зараз зосередиться на опрацюванні особливого закону про місцеві вибори відповідно до результатів зустрічі "нормандської четвірки", яка відбулася 2 жовтня у Парижі, щоб проводити вибори у повній відповідності з мінськими угодами", - сказав Сайдик.

Він додав, що до наступної зустрічі, яка відбудеться 20 жовтня, підгрупа з безпеки підготує нові пропозиції по відведенню важкого озброєння від лінії зіткнення в Донбасі.

Представники "ДНР" і "ЛНР" Денис Пушилин і Владислав Дейнего заявили, що особливий закон про вибори на окупованій території Донбасу повинен бути парафований усіма сторонами, які беруть участь у переговорах у Мінську.

Представник України Роман Безсмертний назвав рішення бойовиків "ЛНР" і "ДНР" шантажем, так як мова йде не про скасування, а про перенесення ними цих "виборів".

Читайте також: Порошенко побачив у скасуванні псевдовиборів початок повернення України в Донбас

Під час переговорів у Нормандському форматі 2 жовтня глави держав Україна, Франція, Росія і ФРН домовилися перенести вибори в "ДНР" і "ЛНР" , які були заплановані на 18 жовтня і 1 листопада.

Напередодні представник президента України Петра Порошенка з міжнародних справ Костянтин Єлісєєв заявляв, що російська сторона в Парижі нав'язувала Україні прийняття нових законів про амністію всіх бойовиків, проте Україна на це не погодилася.

Глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що президент РФ Володимир Путін вже посилає "сигнали" лідерам збройних сепаратистів про перенесення виборів".

Після переговорів у Парижі президент Франції Франсуа Олланд зазначав, що вибори в окупованій частині Донбасу повинні спочатку відбутися, і тільки потім Україні повернуть контроль над кордоном.

Як писало "Дзеркало Тижня", на переговорах у Мінську французький дипломат П'єр Морель пропонує законопроект, за яким вибори на непідконтрольних територіях повинні пройти за окремим законом, положення якого можуть суперечити українській Конституції. Детальніше про "план Мореля" читайте у статті Сергія Рахманіна Морельскі тези.

Згідно із заявою глави президентської партії "Блок Петра Порошенка" Юрія Луценка, у місцевих виборах не зможуть брати участь "Гіві", "Моторола", "Захарченко" та інші бойовики, які "не підлягають амністії".