UA / RU
Підтримати ZN.ua

В ОБСЄ розповіли про розширення місії у Донбасі в 2016 році

Заступник голови місії Олександр Хуг зазначив, що гуманітарна ситуація в зоні конфлікту знаходиться на межі, у місії відсутній доступ до міждержавного кордону в Луганській області.

Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ продовжить свою роботу в Україні у 2016 році, про це в ексклюзивному інтерв'ю DW у середу, 16 грудня, заявив Олександр Хуг, заступник голови місії. Її завдання полягає у відстеженні ситуації, контроль за дотриманням режиму припинення вогню і переміщенням військової техніки по обидві сторони лінії розмежування у Донбасі.

Більш того, за словами Хуга, склад місії до кінця березня 2016 року буде розширено до 1300 осіб, з них 800 спостерігачів будуть працювати на сході України. Олександр Хуг сподівається, що постійна рада ОБСЄ зуміє досягти консенсусу і продовжити роботу місії і після 31 березня.

Хуг зазначає, що нерідко доступ до баз постійного патрулювання утруднений або неможливий з обох сторін. Іноді це пояснюється тим, що безпека спостерігачів не може бути гарантована. Однак, за його словами, трапляється, що причини відмови не мають пояснення.

Утруднений і контроль російсько-українського кордону на ділянках, не підконтрольних владі України. Зокрема, терористична організація "ЛНР" систематично відмовляє спостерігачам ОБСЄ у поїздках на контрольований нею ділянку кордону, розповів Хуг.

Тим часом обстановка на лінії розмежування залишається напруженою. Там, як показують перестрілки в районі Донецького аеропорту або поблизу Горлівки, сконцентровані значні та добре озброєні сили обох сторін конфлікту. Мінські угоди не містять конкретних домовленостей про відвід живої сили.

Гуманітарна ситуація, особливо вздовж так званої зони розмежування, залишається, за оцінками спостерігачів, критичною. У багатьох районах немає газу, води та світла. Не працюють багато школ і дитячих садів. Складна ситуація з медичним обслуговуванням. "Ми побували в госпіталі у м. Дебальцеве. Там немає препаратів для проведення анестезії, тобто в госпіталі неможливо проводити операції", - зазначив Олександр Хуг.

Останнім часом спостерігачі місії ОБСЄ фіксують зростання порушень режиму припинення вогню в Донбасі. Зокрема, СММ відзначають наявність важкого озброєння на лінії зіткнення, яке повинно бути відведено.

Зазначимо, нещодавно Росія заблокувала затвердження декларації про діяльність СММ ОБСЄ в Україні. Через позицію російської делегації виникли труднощі в утвердженні ряду заключних документів міністерського засідання організації.