UA / RU
Підтримати ZN.ua

В ніч з суботи на неділю має розпочатися перемир'я в Донбасі

Найбільш небезпечна ситуація у плані виконання першого пункту мінських угод про припинення вогню зберігається в районі Дебальцевого.

12 лютого у Мінську за підсумками переговорів лідерів країн "нормандської четвірки" представники контактної групи підписали документ "Комплекс заходів по виконанню Мінських угод".

Першим пунктом документа передбачено "негайне і повне припинення вогню в окремих районах Донецької і Луганської областей України та його суворе виконання, починаючи з 00 год 00 хв. (київський час) 15 лютого 2015 року".

Другий пункт документа передбачає: "відведення всіх важких озброєнь обома сторонами на рівні відстані в цілях створення зони безпеки шириною щонайменше 50 км одна від одної для артилерійських систем калібру 100 мм і більше, зони безпеки шириною 70 км для РСЗВ і шириною 140 км для РСЗВ "Торнадо-С", "Ураган", "Смерч" і тактичних ракетних систем "Крапка" ("Крапка"):

- для українських військ: від фактичної лінії зіткнення;

- для збройних формувань окремих районів Донецької та Луганської областей України: від лінії зіткнення згідно з Мінським меморандумом від 19 вересня 2014 р. Відведення вищеперелічених важких озброєнь має розпочатися не пізніше другого дня після припинення вогню і завершитися протягом 14 днів"

Процесу відводу техніки повинна сприяти ОБСЄ за підтримки Тристоронньої Контактної групи.

Читайте також: МЗС РФ засумнівався в реалізації домовленостей "нормандської четвірки"

Ще в процесі домовленостей стали виникати побоювання реальної можливості припинення вогню, перш за все через ситуацію в районі Дебальцевого. ЗМІ писали, що сама відстрочка перемир'я на три дні пов'язана з бажанням Росії взяти Дебальцеве в оточення.

Вже 13 лютого Росія фактично відмовилася від відповідальності за виконання мінських угод. За словами прес-секретаря президента РФ Дмитра Пєскова, Росія не може виконувати мінські домовленості, вона всього лише "гарант".

Лідери G7 і ЄС, у свою чергу, висловили стурбованість у зв'язку з загостренням ситуації в районі Дебальцевого, де активізувалися дії сепаратистів за підтримки Росії.

У поширеній заяві G7 лідери заявили про готовність застосувати відповідні заходи проти тих, хто не буде виконувати нові мінські домовленості.

Президент України Петро Порошенко пообіцяв у разі зриву перемир'я скликати Європейську раду, ввести воєнний стан в Україні.

Лідери бойовиків заявили сьогодні, що мінські домовленості не зобов'язують їх припиняти вогонь в районі Дебальцевого.

"Ми припинили вогонь на всій території "ДНР", виключаючи внутрішні райони - Дебальцевого. У мінських угодах про Дебальцеве немає ні слова", - заявив Захарченко.