У Росії в Лефортівському суді Москви розпочався суд над захопленими в полон в Керченській протоці українськими моряками. Сьогодні їм можуть продовжити запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, повідомляє "Громадське".
У суді зібралися журналісти, адвокати та рідні моряків. Коли військовополонених заводили до судової зали, їх зустріли оплесками
"Все буде Україна. Слава Україні! Дасть Бог - скоро будемо вдома", - сказали моряки журналістам по дорозі в суд.
16 квітня стало відомо, що Україна звернулася до Міжнародного трибуналу з морського права щодо звільнення українських моряків, яких Росія захопила в полон минулого року в Керченській протоці. В МЗС повідомили, що наступним кроком у справі стане розгляд справи ITLOS на прохання України.
Як повідомлялося, більшості утримуваних в РФ військовополоненим українським морякам провели незаконну комплексну амбулаторну психолого-психіатричну експертизу. Слідче управління ФСБ Росії призначила її в порушення третьої Женевської конвенції.
У посольстві США в Україні нагадали Кремлю про незаконністьпроведення психіатричних експертиз військовополоненим українцям. І закликали до їх негайного звільнення.
Наприкінці листопада російські спецпризначенці атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення дістали кілька моряків, у полон потрапили 24 українських військовослужбовці.
Росія на порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі заарештували їх за обвинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".
Підконтрольний Кремлю суд обрав їм запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Українських моряків вивезли до Москви, у СІЗО "Лефортове". Поранених після лікування у лікарні "Матроської тиші" також перевели до "Лефортового".
Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, наголосивши на тому, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включно з державами "Великої сімки".
Докладніше про виклики цивілізації з боку мілітаристських режимів Росії та Китаю читайте у матеріалі Володимира Горбуліна "Зіграти без фальшу" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".