UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Ірпіні проходить мітинг проти екоциду

Протестувальники звернулися до президента Зеленського по допомогу.

Сьогодні, 29 квітня, в Ірпіні почався масштабний мітинг місцевих активістів, громадських організацій та громадян проти "екоциду" міста.

Як зазначається у повідомленні активістів, "через свавілля місцевої влади, яка використовує  корупцію та прикривається окремими державними та правоохоронними органами, маленьке місто Ірпінь, що формально і досі зберігає статус міста-курорту, за останні шість років перетворилося на суцільну зону екологічної катастрофи і екоциду".

За їхніми даними, на місці сотень гектарів вирубаних реліктових соснових лісів зведено  більше 1 200 000 кв.м багатоповерхівок, а кількість жителів міста зросла із 40 до 102 тисяч. До того ж будівництво такої кількості нового житла не супроводжується розвитком інженерних мереж. В результаті 40%  комунікацій в місті є аварійними, а їх продовжують навантажувати все новими й новими підключеннями.

«Наслідки кричущі: каналізаційні стоки з багатоповерхівок зливаються у вигрібні ями, на околицях міста утворюються річки і озера з фекалій, забруднено грунти, зруйновано місцеву екосистему, сотні тон торфу вивезено, а на його місці утворилися звалища будівельного сміття у складі якого небезпечні складові – шифер, асбест,  пластик, будівельні хімічні матеріали, різні тверді відходи. Все це змішується з грунтовими водами і знов-таки потрапляє в місцеві річки, а потім і у Дніпро», - йдеться у повідомленні.

На переконання мешканців міста, кризисна ситуація в Ірпені – відображення критичного стану в управлінні державою. Саме тому мітингувальники звертаються по допомогу до президента Зеленського із відкритим зверненням.

Звернення До Президента Ірпінь 

Читайте також: Окупанти Криму бурять свердловини для водопостачання півострова, екологія під загрозою

Як писало ZN.UA, у Зеленського планують затвердити Національний план дій з охорони навколишнього природного середовища на 2021–2025 роки. Саме в ньому має бути визначений план імплементації всіх європейських директив відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС. Станом на сьогодні у сфері охорони навколишнього середовища виконано лише 50% зобов’язань. Ми вже вдвічі відстаємо від визначених строків, тож потрібно збільшити темп реформ, не поступившись якістю. 

Детальніше читатйе у тексті "Президент ініціює реформи в сфері довкілля: чого нам очікувати?".