UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Голій Пристані вода більше не відступає, частина міста підтоплена

Така ж ситуація в навколишніх селах.

У серйозно постраждалій від повені внаслідок знищення російськими окупантами Каховської ГЕС Голій Пристані на лівому березі Херсонської області вода більше не відходить. Частина міста залишається підтопленою, повідомила Голопристанська міська військова адміністрація.

За останні кілька днів відтоку води майже немає. Як наслідок залишаються підтопленими східна та центральна частини міста Гола Пристань, рівень води в яких утримується близько одного метра.

Більша частина міста, яке зазнало підтоплення, і досі без електро- та газопостачання. Також не відновлено водопостачання та водовідведення в багатоквартирних будинках.

На вулицях Голої Пристані лежать повалені дерева разом зі сміттям і мулом.

У селах Кардашинка та Кохани підтопленими залишаються берегові частини сіл та господарств, розташованих у низині. Тут залишаються близько 40 людей.

У Великій Кардашинці зв'язку майже немає, електропостачання не відновлено, а рівень води також не знизився.

Читайте також: Український десант висадився на лівому березі Дніпра в Херсонській області — 43 ОДШБ

Досі достеменно не відомо, скільки людей загинули на лівому березу Херсонської області внаслідок повені. Російські окупанти не дозволяли людям евакуйовуватись та перешкоджали рятувальним операціям. Як заявив президент Володимир Зеленський, за даними розвідки, російські загарбники створили спеціальні групи, які можуть спробувати приховати тіла жертв підриву Каховської ГЕС і масштабного підтоплення.

У Головному управлінні розвідки України розповіли, що війська РФ довго готувалися до теракту на ГЕС. За даними президента Володимира Зеленського, знищити об'єкт ззовні фізично неможливо, тому підрив могли здійснити зсередини. Про те, що, скоріш за все, саме Росія підірвала дамбу сказали й кілька західних лідерів. Після повного руйнування Каховської ГЕС рівень води в Каховському водосховищі впав нижче "мертвої точки" 8 червня.

Херсонщині потрібна допомога. Але мало зібрати її. Треба продумати, що саме ти збираєш, аби та допомога була максимально своєчасною. Мало привезти її в район біди. Нею треба ще розпорядитися розумно й максимально конструктивно. Про це – у статті Діани Макарової «Горщику, не вари!». Чого потребує Херсонщина насправді?».